Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz poniżej poziomu podłogi


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak i to działa /tak kupiłem dom/ - ale się zastanawiam czy to taka wersja rozdzielacza że rotametry pełnią role jedynie wskaźnikową, działają tylko w pozycji pionowej / u mnie odwrócone w dół nic nie wskazują/ powinny być na powrocie - bo tak mam - a na zasilaniu jest zawór do regulacji przepływu i ewentualnie zamykania obiegu… nie wiem co to za system Roth? Może ktoś wie…

ED9D20C7-FA94-4A76-84FB-922C9B48CA15.jpeg

27EE97EB-B9CE-4A9A-B131-4D9779ABB401.jpeg

0670588E-1818-48FC-B9C8-BFDA86B9228D.jpeg

E00C74B7-F7C2-469E-9F23-E43E91CCE15B.jpeg

033204A8-915F-4418-B300-985DD0DBD49F.jpeg

9607B4EA-4D51-46D1-877B-788EEDC8C58C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

to może jeszcze inaczej zapytam - nie wykręcałem tego przepływomierza z gniazd ponieważ obawiam się zapowietrzenia pętli - rozdzielacz poniżej podłogi  - ale szukając wytłumaczenia jak to powinno działać znalazłem taki opis 

http://www.heimwerkerkniffe.de/heimwerkertipps/flowmeter-der-fussbodenheizung-reinigen-verklebt-verdreckt#prettyPhoto

Sądzę ze to podobny typ jak ten u mnie - zatem może ktoś niech popatrzy na ten typ bo moim zdaniem ta część szklana powinna się dać obracać i otwierać lub domykać zawór, a skoro ja nie mogę tym obrócić to znaczy że albo mam inny system albo się zabrudziły i zakleszczyły a jeśli tak to jakim sposobem przy wskazaniu 0 to mi grzeje podłogę? W moim przypadku te rotametry są na powrocie a tu na zasilaniu - czy ja mam źle czy to inny system? Pytałem producentów czy to ich towar ale bez efektu. Blisko był Roth ale nie odpowiedział.  Jeszcze jest opcja, że to działa jak wskaźnik na pływaku, a że odwrócone to nic nie pokazuje - nie wiem sam o co tu chodziło producentowi.  Zasilanie idzie od zaworów które mogę zamknąć lub otworzyć teraz mechanicznie pokrętłem a wcześniej termostatami od czujników. Może ktoś ogarnia taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to zwykłe rozdzielacze tylko odwrotnie założone , te rotametry co masz powinny być założone na belce zasilającej. Z tego co się orientuję to te rotametry powinny pokazywać wskazania nawet jak są zamontowane do ,,góry nogami" ale tak jak wspomniałem muszą być na belce zasilającej . Prawdopodobnie Twoje rotametry są zablokowane od kamienia jeśli nie da się nimi kręcić, w tym typie kręci się samą szklaneczką. Sprawdź sobie jeszcze czy nie masz zakręconych lub zablokowanych zaworów z tymi białymi pokrętłami, powinny być otwarte maksymalnie . A tak ogólnie to taki montaż rozdzielaczy może być przyczyną zapowietrzania się układu . dobrze było by założyć ,,seperator powietrza" . Jeśli potrzebował byś nowe rotametry lub rozdzielacze to zapraszam na priv. Moje rotametry działają na pewno ,,do góry nogami" no chyba że  rotametry magnetyczne to  nie  bo one mają troszkę inną konstrukcję .   Pozdrawiam TomekB

Dodam jeszcze, że ze zdjęć wynika , że zasilanie idzie na dolne belki , więc rotametry będą blokowały przepływ i nie będzie wskazania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć wszystkie zawory z białymi kapturkami oraz zakręć wszystkie rotametry. Zamień rury dochodzące do rozdzielaczy ZASILANIE na górny rozdzielacz POWRÓT na dolny rozdzielacz. Dodatkowo na poziomej rurze zasilającej z kotła zamontuj separator powietrza i dobrze by było na rurze powrotnej do kotła zamontować separator zanieczyszczeń. image.thumb.png.3fc1e9fe431500c8d532ccd1fcca7269.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - tak będę chciał zrobić - póki co staram się uruchomić te rotametry bo się zakamieniły - na zdjęciu jest jeszcze piec węglowy ale w trakcie podpinam gazowy Saunier Duval IsoTwin Condens T 31 -  kolega z forum mi wyliczył ofertę na wymianę tych co mam rotametrów i zaworów zasilających na nowe, ale póki co muszę środki zgromadzić i postaram się te co mam jeszcze jakis czas wykorzystać. Ktoś to podpioł odwrotnie do pieca i temu rotametry nie miały prawa nic pokazać bo ich główki były dociskane przy przepływie a nie unoszone strumieniem wody - ważne, że teraz rozumiem sens ich działania i zasadę ustawiania przepływów na pętlach. W niektórych wyłamał się ten zatrzask trzymający biały kapturek czerwonego wskaźnika - trochę to skracam przy naprawie i montuje na nowo - zawsze coś tam powinno pokazać przy przepływie. Prawdopodobnie też od początku przy załączaniu pompy obiegowej słyszałem stuki - to wina tego, że woda wchodziła pod zawory te które powinny być na powrocie. Jest na łączeniu rurek szklanych z tym wkładem jakaś biała uszczelka - chyba teflon - czy można dać gumową?

13.jpg

14.jpg

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.