Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Ecocondens Gold Plus ciągła praca pompy


sgsp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy można ustawić tak parametry kotła, aby po osiągnięciu zadanej temp, pompa obiegowa też się wyłączyła. Obecnie mam tak, że pompa pracuje cały czas na 99% tak jakby chciała zbic temp.
Moja instalacja jest bardzo mała, 8 pętli, 90m2, kocioł Termet Ecocondens Gold Plus 25. Nie mam żadnego sterownika, ani pogodowego, ani pokojowego.

Myślałem żeby może zmienić parametr P26 z obecnej 1 na 0 bo przecież nie mam żadnego regulatora zew.

Wiem że mogę też zmniejszyć max wydatek pompy w P18, ale nie rozwiąże to do końca problemu.

Mam jeszcze dodatkowe pytanie: co to są parametry P29, P30 i P31? Nie ma ich opisanych w instrukcji.

Poniżej moje aktualne ustawienia:
P01 25
P02 99
P03 90
P04 1200
P05 5000
P06 1
P07 1
P08 1
P09 1
P10 0
P11 2
P12 1
P13 6
P14 50
P15 0
P16 0
P17 0
P18 99
P19 99
P20 5
P21 75
P22 0
P23 0
P24 20
P25 3
P26 1
P27 -
P28 -
P29 55
P30 -
P31 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pracuje ciągle, wg mnie to normalne zachowanie. Nie wiem czy P20 za to nie odpowiada fabrycznie histereza jest ustawiona na 5C. U mnie temperatura spada bardzo szybko, pompa chodzi tylko kilka minut, ale ja mam grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W instrukcji jest napisane, że jeżeli zamiast termostatu pokojowego on/off jest zwora lub gdy ten termostat się nie rozłączy pompa cały czas pracuje niezależnie od konfiguracji sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama sytuacja. Kocioł nagrzał podłogówke do 28 stopni, wyłączył się i cały dzień pompka od kotła pracuje. Dodam że mam Termet system Control i w aplikacji wyświetla mi się Usuń z wejścia sterującego zworkę RT ale jak to kiedyś zrobiłem to kocioł nie chciał grzać i włożyłem ją z powrotem.

Nawet jak włączyłem tryb lato pompka dalej pracuje. 

Tak ma być czy coś jest źle ustawione?

Dodam że dzisiaj zmieniałem parametr P01 z 40 na 25 i P03 z 70 na 60 bo kocioł włączał się na kilka sekund i wyłączał na 3 minuty i tak w kółko. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tą pompą ma tak być. Chyba, że parametr P26 cos zmienia w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.