Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem na etapie romontu, zaczęło się od wymiany instalacji wody użytkowej. Wcześniej zamontowane były rury PVC, które zawiodły i przeprowadziłem gruntowną wymianę. Założony został rozdzielacz miedziany a do każdego punktu odbioru poprowadzony osobny PEX 16.

Teraz łazienki mam rozbebeszone i chciałbym żeby było w nich ogrzewanie podłogowe. Jako że nie mam zamiaru skuwać podłogi (chociaż wiem, że to lepsze rozwiązanie), postanowiłem że zrobię bruzdy i pociągnę nimi PEX. 

Prawdopodobnie zrobię to samo na całej powierzchni domu, znaczy się prawie na całej.  Dom bowiem jest podpiwniczony. Położony jest on na wzniesieniu i od północnej strony wchodzi się drzwiami, a od południa na wysokości ok 1,2 jest poziom gruntu.

Piwnicy na razie nie chciałbym ruszać, a zająć się pierwszą, a następnie drugą kondygnacją.

Piec jaki posiadam to tzw. kopciuch - na wszystko. Układ otwarty, grupa pompowa, instalacja miedziana (kapiąca), grzejniki aluminiowe. Jako że piec będzie do wymiany, a jestem w trakcie remontu, chciałbym przygotować instalacje w taki sposób by późniejsze przepięcie na załóżmy gaz, pompę ciepła, czy inne ustrojstwo kosztowało jak najmniej pieniędzy jak i pracy. 

Macie jakieś pomysły? Priorytetem jest tu łazienka na pierwszym piętrze, następnie całe piętro. 

Później ewentualnie, łazienka na drugim piętrze i drugie piętro.

Dom - dwie warstwy suporka, między warstwami 5cm styropianu po zewnątrz dodatkowe 5cm. Każdy strop 12cm +4cm styropian + 6cm wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.