Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik szumi a głowice Honeywell - prośba o pomoc


gapet69

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni Koledzy,
postanowiłem,że napiszę ten post chociaż szukałem tu na forum odpowiedzi odnośnie szumiących grzejników, lecz moja sytuacja jest trochę inna.
Otóż w moim mieszkaniu w bloku ok 40 mkw. mam łącznie 4 grzejniki aluminiowe (w tym jedna drabinka łazienkowa uruchamiana sporadycznie) i nową instalację gazową - grzewczą opartą na kotle kondensacyjnym fondital antea krb 12kw z modulacją 1:9 i bojlerze + pogodówka.
Każdy grzejnik (prócz jednego w Sypialni, który jest w pomieszczeniu z termostatem pokojowym) posiada głowicę termostatyczną elektroniczną Honeywell ustawioną na temperaturę dzienną 20 stopni (nocna na 18 stopni).
Z instalacji jestem bardzo zadowolony, lecz jest pewien problem, który bardzo dokucza.
Postaram się to opisać poniżej:
Otóż w sypialni gdzie mam termostat pokojowy ustawiony na temp. dzienną 20 stopni z histeryzą 19,6 - 20,2 stopnia, grzejnik jest odkręcony na full, zaś w pozostałych pomieszczeniach są na grzejnikach głowice termostatyczne elektroniczne Honeywella ustawione na 20 stopni dzień i 18 stopni noc. Gdy ok. 5 rano kocioł się włącza, aby podnieść temp. z 18 do 20 stopni, grzejnik w sypialni lekko szumi, ale z biegiem czasu, gdy w pozostałych pomieszczeniach temperatura się podnosi, głowice na tamtych grzejnikach się przemykają i grzejnik w sypialni zaczyna coraz głośniej szumieć.
Chciałem sobie z tym poradzić poprzez zmniejszenie biegu pompki na CO, lecz w tym kotle pompka sama się ustawia chyba wg temperatury i pojemności wodnej i nie ma regulacji. Kolejnym krokiem było założenie czwartej głowicy Honeywella w Sypialni i ustawiłem ją na 20.5 stopnia i jak się zawór otworzył do tego poziomu to ją zdjąłem. Efekt był taki, że rzeczywiście ucichło w Sypialni, lecz na pozostałych grzejnikach są szumy i oprócz tego kocioł chodzi o wiele dłużej bo nie może z temperaturą dojść do 20 stopni na termostacie pokojowym, aby się wyłączyć.
Dodam, że grzejniki są odpowietrzone kilka dni temu, nagrzewają się całopowierzchniowo.
Czy należy sprawdzić ciśnienie na naczyniu wzbiorczym od CO?
Bardzo proszę - jak Ktoś się orientuje jak pozbyć się tego szumu - co mam zrobić??
Bo ja już niestety nie mam pomysłu.
Pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił odkręcony grzejnik w łazience na max, jak za bardzo nagrzewa łazienkę to obniz krzywą grzewczą

Swoją drogą dużo różnica między dniem a nocą. Ja mam bardzo słabo ocieplony dom ale ciężko by było zbić dwa stopnie przez noc bez mrozu na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam z reguły grzejnik ma najmniejszą moc i tam nie będzie nikomu przeszkadzać jak będzie trochę cieplej niż gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.