Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup agregatu prądotwórczego


ByCygano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odświeżę temat. Planuje zakup małego agregatu prądotwórczego. Agregaty które rozważam to KRUZER TH 3900E oraz Daewoo GDA 3500E.

Pytanie ktoś miał do czynienia z tymi agregatami, firmami?

Drugie pytanie czy pod te agregaty można podłączyć z zasilacze ZA-TECH-700 który posiadam i będzie to działało ? W sensie czy zasilacz nie będzie przełączał się na akumulator pod agregatem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam poniekąd na jedno pytanie. Zadzwoniłem dziś do sprzedawcy ZA- TECH- 700 stwierdził, że zasilacz będzie dziłał dobrze tylko z "porzadnym" agregatem inwerterowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przesady z tym agregatem inwerterowym.

Mam agregat Hondy 6kVA bez AVR i z nim chodzą wszystkie UPS-y ( 3 szt po 1kVA), Ups Evera polski  1500VA i Ups chiński 1kVA.

Miałem także upsy które z tym agregatem nie chciały współpracować , więc odesłałem je albo na złom albo na servis A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie kupie, to się nie przekonam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pora na mówienie jak jest. Na drodze kupna nabyłem agregat Daewoo GDA 3500E, dzisiaj próba i podłączenie do ups, co mam przy piecu ZA-TECH-700. Po 10 min stwierdzam działa, ups nie przechodzi na akumulator i ciągnie na prądzie z agregatu.

IMG_20211202_130033.thumb.jpg.313dc20f1ea0b6e008f4920d82ef88d8.jpg

IMG_20211202_125812.thumb.jpg.39a7c7b92b5eaec6fc31f33f0ac49054.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@Rycek

Za wiele Ci nie podpowiem, kupilem go do awaryjnych zasileń, lecz na szczeście nie było potrzeby jego użycia, co jakiś czas go przepalam i w sumie tyle. Był na próbe podłączany do specjalnego przyłącza na dom co wykonał elekteyk, działał na nim ups od pieca, lodówka, zamrażarka i oświetlenie w domu. I w sumie tyle z użytkowania mogę powiedzieć. Co moge dodać to szlifierka kątowa Makita pod nim wystartować nie chciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem ostatnio agregat Daewoo AGD2500i . Nie używałem go jeszcze zbyt długo,ale po krótkim sprawdzeniu mogę powiedzieć że działa Spokojnie zasili podstawowe sprzęty domowe w razie braku prądu. Oczywiście moc tych urządzeń nie może przekraczać mocy znamionowej agregatu,w tym przypadku 1800W. Co do wykonania to jestem mile zaskoczony. Pokusiłem się nawet o zajrzenie do prądnicy i widać że jest tam miedź. Silnik to kopia silników Hondy tylko że o pojemności 119 cm³

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.