Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda oraz lód na oknach dachowych Fakro -rozwiazanie problemu.


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może komuś się przyda. 

Okna Fakro i przez 10 lat problemy z nimi bo ciągle przy temperaturach oscylujących około 0 i niżej zaczynała zbierać się woda na szybach a przy niższych temperaturach, nawet był lód. Ciągle zacieki na glifach i tym podobne. Rozwiązałem, problem w ten sposób, że dałem od wewnątrz do ramy okna dodatkowa szybę w moim przypadku jest to poliwęglan lity na uszczelce plus listwy. Moze nie wygląda idealnie ale za to mam problem z głowy.

IMG_20211113_111947.jpg

Klatka schodowa.

IMG_20211108_202205.jpg

Tu przymiarka u córki w pokoju.

Tak wyglądała sytuacja bez poliweglanu oraz 0 C na zewnątrz.

IMG_20211109_070332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • palacz66 zmienił(a) tytuł na Woda oraz lód na oknach dachowych Fakro -rozwiazanie problemu.

Te okna nie mogą być takie g... Masz problem z wentylacją budynku? 

Mam jedno okno plastikowe (zamówiłem nowy zestaw szyb) które ma jakieś 25lat i dopiero w największe mrozy zdarza się, że cos się tam wykropli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambormiałem i ja to w głowie ale z tego co się dowiedzialem

pakiet 3 szybowy nic tu nie zmieni przynajmniej u mnie. Teraz koszt takiego rozwiązania 100zl przy wymianie pakietu ok 1200 od okna czyli razy 5 to już robi się kwotą konkretna. Na początku miałem zamknąć tak

 

received_874631263226114.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza wilgotnosc (jaka? )i zimna szyba. Cudow nie ma wykroplic sie musi.

Instalujac dodatkowa przegrode (szyba czy pleksa) podniosles temperature powierzchni i skraplanie ustapilo, a przy okazji straty ciepla. I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @PioBin ogólnie teraz jeszcze inaczej zrobił. Bym frezem przejechał dookoła ramy uszczelka szyba/poliwęglan było by może ładniej. No ale cóż musi tak zostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawda jest taka, że jak jest kiepska wentylacja w pomieszczeniu, a na dodatek okno ze słabymi parametrami to tak się może dziać.

Rozwiązanie dobre, bo pomogło, ale ma też sporo minusów.  Dla mnie okna to naturalne oświetlenie pomieszczeń na poddaszu, a dając warstwę poliwęglanu tracisz na przezierności. Najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie nowych pakietów szybowych posiadających dwie komory. Fakt jest tu czynnik ekonomiczny znowu.

Moim zdaniem okna Fakro są bardzo dobrej jakości, pewnie co najmniej jak Veluxa. Przewaga Fakro- polska firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miem problem z kondensacja pary wodnej na szybie w oknie. To był jakiś dziwny pakiet bo temperatura na środku szyby była kilka stopni mniejsza niż na innym pakiecie w tym samym pokoju.

Wymieniłem same szyby. Kosztowało mnie to 250zl z montażem (sąsiad po znajomości) a w tym roku identyczny pakiet w innym pokoju już 360zl.

Tylko, że u mnie okno dwu skrzydłowe ma wymiary 2x1,5m więc w twojej popierdolce może to wyjść dużo taniej.

Podsumowując u mnie po wymianie problemy zniknęły.

 

Ps u mnie wilgotnosc nie miała nic wspólnego a temperatury 22-23oC nic nie zmieniały. W temperaturach -15oC płynęło i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie taka pierdoła bo jak wymienisz pakiet szybowy w dachowym oknie musisz też opierzenie okna na większe/grubsze zrobić a to już nie takie proste sprawy. Druga sprawa to bezpieczeństwo musiałbym wstawić bezpieczne szyby a to koszt już spory plus blachy.

@Wojtylnic nie straciłem poliwęglan jest przezroczysty niczym szyba jest naprawdę ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich samych nie mogłem dobrać jedynie w Fakro. Ale to już nie ważne jest git i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyeliminowało całkowicie skraplanie na oknach. I to najważniejsze @Wojtyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.