Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tanie i proste dołożenie buforów do starej instalacji CO


master86

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kocioł  zasypowy, ostatecznie drewmet 23 kw do tego przywiozłem 2 bufory używane bez wężownic po 500 litrów. 2 bufory dlatego że jeden 1000 litrowy by mi nie przeszedł przez kręte schody, a  szukanie kogoś w dzisiejszych czasach kto z łaską pospawa na szybko bufor na wymiar to jest szukanie igły w stogu siana.

Ogólnie mam starą instalację która działa grawitacyjnie piony mają przynamniej 1,5 cala część rur w piwnicy to nawet 2,5 cala ale te będą wymienione na 1,5 cala ponieważ przy nowym kotle jest przyłącze na 1,5 cala. Jest zainstalowana pompa która wspomaga grzejniki bardziej oddalone od pionów szczególnie kiedy są mrozy,  ale czasami całym dniami nie jest odpalana. Problem polega na tym że nie ma jednej rury pomiędzy kotłem a zbiornikiem wyrównawczym, tylko z każdego pionu wchodzi przedłużenie do zbiornika wyrównawczego.

Zależy mi aby te bufory podłączyć ale jak najmniej przerabiać w instalacji i jak najmniejszym kosztem i aby nie kuć nic poza piwnicą, czyli na przykład odpada pociągniecie rury z kotła do zbiornika wyrównawczego. Miedzy innymi dlatego, z tego co czytałem nie może być pomp i jakiś zaworów pomiędzy kotłem a zbiornikiem wyrównawczym na zasilaniu.   Zrobiłem taki schemat jak poniżej czy takie coś będzie odpowiednie do takiej instalacji? No i dobrze by było gdyby można było jakoś sterować temperaturą z buforów tak aby w cieplejsze dni na kaloryfery nie szło więcej niż 50- 60 stopni. Zakładam że będę sterował pompą na sterowniku jak będzie potrzebna niższa temperatura na grzejnikach po prostu będzie zmniejszała obroty lub zupełnie stała. 

 

schmat instalcji .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.