Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy da się palić ekogroszkiem w śmieciuchu?


zwalonygrat

Rekomendowane odpowiedzi

Da się palić ekogroszkiem w kopciuchu? Pytam ponieważ ceny węgla bardzo wysokie na składach od 1500 do 2000 u mnie w okolicy. W sklepie online pgg bym taki ekogroszek kupił, myślę nad tym ponieważ w cenie węgla ze składu mam prawie 2 tony ekogroszku, dlatego pojawia się takie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grostecki Tak się zastanawiam bo tonę węgla będę musiał dokupić to już tak sobie myślę ze wolę kupić 2 tony groszku w cenie jednej tony węgla orzecha z lokalnego składu. To jest chore aby płacić za węgiel luzem 1500-2000 zł. Dlatego pytam, czy w takim właśnie piecu bez dmuchawy, starym kopciuchu można takim ekogroszkiem palić i czy będzie tak samo ciepło jak z takiej kostki np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy paliłem groszkiem w zwykłym śmieciuchu, ale bez drewna sporo przeleci przez ruszt. Jak ceny nie spadną, zamówię tonę i zobaczę jaki będzie efekt. Teoretycznie nawet może na jedno wyjść. Teraz kupuje po 1400zł 26mg, mocniejszy mi się nie spala.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwalonygrat w górniaku spalisz prawie wszystko. Ja na początku roku bawiłem się i próbowałem różne groszki i ekogroszki z różnych miejsc od lokalnego składu z którego biorę węgiel orzech po ekogroszek z marketu o różnych mocach itp. 

ja mam ogniwo classic z miarkownikiem i spalało się wszystko... wiadomo kwestia ilości popiołu i sadzy, ale kupowałem po dwa worki na próbę, więc nie wtopiłem niepotrzebnie kasy bo tylko eksperymentowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.