Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 25kw 1f - wygrzewanie jastrychu i konfiguracja kotła pod podłogówkę


Homer76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Za tydzień będę miał wylewany jastrych i po 5-7 dniach mam umówioną instalcję kotła [Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 25kw 1f +zasobnik 140L ] i w tym dniu chcę rozpocząć wygrzewaniem posadzki zgodnie z zaleceniami:

-------------------------

Pierwsze rozgrzanie jastrychu:
W piątej dobie od wylania posadzki anhydrytowej można rozpocząć procedurę jej wygrzewania.
1. Wygrzewanie posadzki rozpoczynamy od ustawienia temperatury zasilania o 5-10oC większej od temperatury otoczenia.
2. Przez kolejne dni podnosimy temperaturę o 5oC na dobę do temperatury max 55oC i utrzymujemy ją przez 2 kolejne doby.
UWAGA!! Nie należy zmniejszać temperatury na noc !!
3. Następnie przystępujemy do schładzania posadzki o 5oC na dobę aż do temperatury 20-25oC.

----------------------

Mam zakupiony kocioł z czujnikem zewnętrznym oraz sterownikiem do instalacji wewnątrz. Mam przed sobą instrukcję użytkowania ale nie widzę tam opcji jak wyłączyć czujnik zewnętrzny i wewnętrzny, a zakładam, że instalator go podłączy bo nie będzie mu się chciało jeździć do mnie dwa razy. Czy możecie powiedzieć mi 

a) jak wyłączyć w konfiguracji kotła na czas wygrzewania czujnik zewnętrzny i wewnętrzny aby kocioł podawał na pompę zadaną temperaturę i czy wtedy ustawiam temperaturę tylko wciskając przycisk kaloryfera i zmieniajac temp za pomocą +/-?

b) po wygrzaniu posadzki i włączeniu czujnika zewnętrznego i wewnętrznego w konifguracji kotła jak ustawić kocioł aby pracował optymalnie do pracy tylko z samą podłogówką. Podłogówka 190 m2, pętle w granicach 70-75 mb dłogości, około połowy z 26 pętli ma sterowanie z pomieszczeń (listwa i sterowniki salus), wysokość komina to 7 mb,

c) mam badania wody ze studni  i widzę w nich, że żelazo ogólne mam 9,7 na normę mniejsze równe 200, pH mam 7.7 na normę 6.5 do 9.5, ale Mangan mam 320 na mniej równe 50. Czy w takim wypadku zasilić instalację tą wodą ? Nie mam zbadanej twardości wody, czy są jakieś zalecenia dla kotłów termet co do parametrów wody w instalacji? 

Zapewne usłuszę, że powinienem zdać się na wiedzę instalatora ale być może instalator będzie pomocny i ogarnięty, a być może będę ostatnim klientem na koniec dnia i będzie mu się śpieszyło albo będzie nowy i wolę wiedzieć sam co i jak. Buduje dom i widzę, że jak bym zdawał się tylko na wiedzę wykonawców to bym miał już sporo problemów. Załączam wynik szybkiego testu wody, ale wykonałem, też test dokładny w firmie i z tego doklądnego testu podałem wyniki.  

pozdrawiam

homer

 

 

IMG_5665.thumb.JPG.7d6a53a621737feeb2d6a9b9bc90ac8a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Możesz napełnić tą wodą tylko puść ją przez filtr mechaniczny (piankowy albo sznurkowy) min 20 mic żeby wykluczyć zanieczyszczenia mechaniczne.

I napisz jaki ten sterownik pokojowy do kotła to wtedy doradzę jak ustawić. 

I tak osobiście,nie wiem po co to sterowanie pętlami Salus. Ważniejsze jest jak zrobiona jest instalacja,bo jeszcze może się okazać , że nie będzie działać,jak już wielokrotnie na tym i innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W zestawie do golda dodany jest regulator pokojowy ST292. 

Faktycznie trochę jest tych petli z regulacją - ale już zakupione jest sterowanie i chyba nie będę się wycofywał z tej decyzji. Mam projekt podłogówki z wyliczeniami i powinno to działać tak piszą 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły termostat ON OFF tak, że nie będzie miał wpływu na sterowanie pogodowe, po prostu ustawisz na nim na tyle wysoką temperaturę zadaną pomieszczenia, żeby nie wyłączył kotła.

Czujnik zewnętrzny serwisant niech normalnie podłączy,ale na razie dezaktywuje go w kotle i będziesz normalnie nastawiał temperaturę. Po zakończeniu wygrzewania pomogę go uaktywnić. Chyba, że będziesz miał dobry dostęp do czujnika zewnętrznego, wtedy można po prostu nie podłączać do niego kabelka,a po podłączeniu kocioł sam go aktywuje.

Na temat sterowania pętlami już się nie wypowiadam,bo dla mnie to bez sensu i tylko zaburza pracę kotła i instalacji.

Rozumiem, że projekt jest na całość ogrzewania i uwzględnia ten konkretny kocioł? 

Instalacja jest zrobiona dokładnie wg projektu, żeby można było potem mieć do kogo pretensje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.