Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chłodnica w układzie grzewczym - problem z odpowietrzeniem


Sycuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem sobie centralne w garażu. Piec stoi w osobnym dobudowanym pomieszczeniu. Cala instalacja działa na zasilaniu wymuszonym z pompki, wszystkie spadki są zachowane instalacja odpowietrza się w zbiorniku przelewowym w najwyższym punkcie oraz dodatkowo w najwyższym punkcie powrotu jest dany odpowietrznik. Grzejniki żeliwne 2 sztuki łącznie 30 żeberek grzeją idealnie i są odpowietrzone. W instalacji mam też chłodnice w "suficie" przez którą powietrze z turbinki z osobnego pomieszczenia ma wpadać ogrzać się przez chłodnice i trafić do środka przez filtr(mini lakiernia). No i właśnie z tą chłodnica mam problem ciągle jest zapowietrzona. Ma założony odpowietrznik automatyczny który nie działa za bardzo i już tylko w tym upatruje problem. Generalnie jak wykręcę odpowietrznik i nacisnę zawór od niego to wylatuje woda z powietrzem. Po wkręceniu odpowietrznika on sam już powietrza nie chce wypuszczać. Niżej zapodaje zdjęcia 

20211107_184129.jpg

20211028_190324.jpg

20211017_175141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dpowietrznik automatyczny na powrocie jest blisko pompy, to może zasysać powietrze. Lepiej było go założyć na górze chłodnicy lub rurze ją zasilającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że chłodnica ma również swój osobny odpowietrznik automatyczny, no i właśnie chłodnica jest blisko zbiornika w którym powinna się odpowietrzać 0.5metra wysokości różnicy czy to może być mój problem? 

Odpowietrznik na powrocie jest daleko od pompy a na zasilaniu jest zbiornik otwarty w którym układ ma się odpowietrzać 

Generalnie układ działa problem stanowi zapowietrzająca się ciągle chłodnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sycuu napisał:

chłodnica jest blisko zbiornika w którym powinna się odpowietrzać 0.5metra wysokości różnicy czy to może być mój problem? 

Może, zwłaszcza jeśli pompa jest na powrocie instalacji. @sambor dobrze podpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka odległość musi dzielić chłodnicę i zbiornik żeby wyeliminować tą ewentualność? Generalnie mam możliwość przesunąć metr dalej od chłodnicy zbiornik i około 30 centymetrów wyżej. Cała instalacja na poddaszu wygląda mniej więcej tak, plus dodatkowo na powrocie i chłodnicy jest odpowietrznik.

INSTALACJA.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.