Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ustawić podstawę krzywej grzewczej - Saunier Duvall


dp105

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W instrukcji kotła mam podane, że krzywa grzewcza to kod d43, a jej podstawa to kod d45.

Niestety obu pozycji, nie mogę znaleźć szukając w ustawieniach kotła, ani z poziomu instalatora, ani z poziomu serwisu.

O ile samą krzywą mogę ustawić za pomocą sterownika, to już jej podstawę muszę ustawić na kotle, tylko że nie ma tam takiej pozycji. Jest d41, a potem przeskakuje na d47.

Kocioł Saunier Duvall Thelia Condens

Sterownik mi pro v6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz działania regulacji temperatury. Masz zamontowany regulator w nim ustawiasz temperaturę pomieszczenia (to jest to samo co podstawa) i ustawiasz odpowiednią krzywą grzewczą.

Nie masz regulatora ustawiasz w kotle podstawę (symulacja temp pokojowej) i odpowiednią krzywą.

Teraz zrozumiałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, że tak to może działać, ale szukając rozwiązania w internecie każdy odpowiadał że mając regulator ustawiony na Korektę temp. pokojowej (tak jak mam teraz) operuje się krzywą grzewczą i jej podstawą (nachyleniem) żeby ustawić temperaturę. Natomiast w trybie Termostatu ustawiam sobie temperaturę jaką chcę mieć w domu, tylko że to rozwiązanie podobno jest mniej ekonomiczne.

Druga sprawa, że mam dom 140m2, dach ocieplony, okna nowe trzyszybowe, ściany nieocieplone. Moc minimalna kotła to 6kW. Kocioł w trybie korekty podgrzewa wodę i się wyłącza i jak temp. wody spadnie to z powrotem się włącza. Chciałbym uniknąć częstego wyłączania kotła, ale chyba moc minimalna jest po prostu za wysoka dla mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Chodzi o to, że teraz kociol podgrzewa wodę w co. do 50 stopni, woda się ochładza do 25 stopni i kocioł na nowo się załącza. Przypomnę, że kocioł ustawiony jest w trybie korekty czyli działa w oparciu o temp. zewn. i temp. wody w co.

Czy istnieje możliwość żeby odłączyć regulator z korytarza i czujkę temp. zewn. i ustawić na kotle żeby grzał cały czas 35 stopni? Chciałbym sprawdzić czy przy takim ustawieniu zużycie gazu byłoby mniejsze.

Czy trzeba je odłączyć fizycznie poprzez odpięcie kabla czy można jakoś na kotle to ustawic?

LUB (druga opcja)

 Mam ustawione widełki temp. co. 25*-65*

Czy jeśli ustawie to na 25*-40* to kocioł nie przekroczy tej granicy i tym samym wydłuży się jego czas pracy i zmniejszy taktowanie? Jeśli to ma znaczenie to kocioł ma moc max 12kW ustawioną aktualnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.