Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekoenergia duża.


marko75

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. To mój czwarty sezon palenia. Wszystko było ok do tego czasu. Zakupiłem ekogroszek wesoła wysoko kaloryczny. Mam problem ze spalaniem. Nie dopala się do końca. Przerzuca węgiel do popielnika. Próbowałem wielu ustawień. Bez rezultatu. Obecne ustawienia. Podawanie 5 sek

Przerwa 26 sek
Nadmuch 33%. 
Mój kocioł to Kamen 26kw. Sterownik st-480k. Pow do grzania 230 m. Dom ocieplony. Borykam się jeszcze z wysoką temp podajnika. Oscyluje w granicach 49-58 stopni. Proszę o pomoc! 5 ton do spalenia i zima z pasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie tych spieków i palnika. Miałem podobne perturbacje jak po kilku sezonach trafił mi się silnie spiekający węgiel.

Jeżeli to spieki koksowe a nie żużlowe to taki węgiel da się spalić niemal na przysłowiowy popiół z papierosa. Trzeba obniżyć temp w złożu. A to tylko przez obniżenie mocy palnika. Ponad to taki węgiel musi poleżeć na palniku. Inaczej dobrze się nie spali. I jak Kolega @wierch pisał to trzeba drastycznie wydłużyć przerwę. Obniżając przy tym nadmuch tak żeby kopiec się nie zapadał. U siebie dochodziłem do 140 sek. Tak ustawiony palnik pracował u mnie jak w kuźni.  Na palniku sam żar i niewielki płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki potężny palnik. Kopiec ewidentnie za wysoki. Spróbuj zadziałać jak opisywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zaklinania i ustawienia na ekoenergię nie pomogą. Po stronie przeciwnej do podajnika będzie niedopalać i nie ma zmiłuj się. Ale ja znalazłem rozwiązanie aby tą dużą (25/35) ekoenergię ujeździć. Wystarczy wsadzić w paszczę tej bestii cegłę szamotową. Cegła nie na retorcie ale w retorcie. Teraz może sobie mielić groch na miał, ale tego na palenisko nie wyrzuci. Wygląda to tak jak na photo. Spalanie na retorcie sprzed miesiąca, ale jak ktoś nie wierzy że teraz wygląda to podobnie to pstryknę nową fotkę. Są tu dewie wersje cegły, pierwsza połówka, druga cała po stronie przeciwnej od podajnika

 

k2.jpg

k4.jpg

k5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatru więcej ale jeżeli utworzą sie spieki to mniej i dłuższa przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłużej dobija do zadanej ale problemu nie ma nawet chyba lepiej jak się pali dłużej .
Zrobiłem sobie w czopuchu pomiar spalin i mam teraz tak około 80 "C
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211102/859fec3983e0fd2e20d96b216c8468be.jpg

Żadne zaklinania i ustawienia na ekoenergię nie pomogą. Po stronie przeciwnej do podajnika będzie niedopalać i nie ma zmiłuj się. Ale ja znalazłem rozwiązanie aby tą dużą (25/35) ekoenergię ujeździć. Wystarczy wsadzić w paszczę tej bestii cegłę szamotową. Cegła nie na retorcie ale w retorcie. Teraz może sobie mielić groch na miał, ale tego na palenisko nie wyrzuci. Wygląda to tak jak na photo. Spalanie na retorcie sprzed miesiąca, ale jak ktoś nie wierzy że teraz wygląda to podobnie to pstryknę nową fotkę. Są tu dewie wersje cegły, pierwsza połówka, druga cała po stronie przeciwnej od podajnika
 
k2.thumb.jpg.25423b21ce8bc96b23686bb465ea246f.jpg
k4.thumb.jpg.68efda6da547b7fc9e5e0e465cd23f55.jpg
k5.thumb.jpg.e89abc694e1819f25dff519acf234cb6.jpg
Kolego a jak zrobiłeś że ci nie wypycha tego szamotu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubami 6x80 mm, na wylot 2 otwory. Przez cegłę i korpus, zamocowane nakrętką. Ta nakrętka bez problemu mieści się w komorze nawiewowej. W cegle która jest wsadzona po przeciwnej stronie od podajnika trzeba nawiercić kilka otworów też fi 6. Na foto czerwone to śruby, zielone otwory nawiewne, Te otwory nawiewne są tylko w cegle. Przy wierceniu otworów lepiej nie stosować udaru.

 

k77.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pali pięknie, nie ma miału wytworzonego przez przeciwzwój, który zalegał w dalszej części palnika i nie przewala tam niedopalonwgo grochu. NIe wiem jak będzie to wyglądać, jak trzeba będzie mocniej dmuchnąć. Teraz palnik pracuje z mocą 4KW. i jest pięknie.

 

 

k8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.