Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł na pellet


PabloPablo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem na etapie wyboru źrodła c.o. i c.w.u- na ten moment wybór padł na pellet.

Dom 100m2, parterowy, ocieplony styropianem 20cm- ściany i strop, okna trzyszybowe.

Według strony ciepło właściwe zapotrzebowanie na energię to

4,6kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

11 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie

Mam pytanie, jakie bedzie szacunkowe zużycie pelletu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilograma peletu wyciągniesz jakieś 4 kWh, to teoretycznie 3 tony powinno wystarczyć. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Mi na 120 m2 szło średnio 3,5 do 4 ton.
Jakie masz zapotrzebowanie w przeciętny dzień zimy? Co podaje ciepło właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podaje ciepło własciwe

2,2kW – przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 0,7°C i średniej temperaturze w domu 22,0°C.

38W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc grzewczą
10 473kWh = 38GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na dane z mojego sterownika z ostatnich sezonów, dom w 13-100 Nidzica.

www.kochowka.blogspot.com

Masz nieduże zapotrzebowanie na ciepło. Trzeba szukać kotła, który potrafi pracować wydajnie z niską mocą. Ewentualnie zastanów się nad innym źródłem ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 100m² + CWU dla 2+2 spalałem 3 tony na sezon (latem CWU też grzane kotłem na pellet) i chata ocieplona tylko 12cm styropianem. Myślę, że u Ciebie 2,5 tony to max. Tak jak koledzy wyżej pisali szukaj kotła który dobrze spala na niskiej mocy albo szukaj innego źródła ogrzewania. Ja polecam Lagunę Edilkamina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PabloPablo napisał:

Dzień dobry, jestem na etapie wyboru źrodła c.o. i c.w.u- na ten moment wybór padł na pellet.

Dom 100m2, parterowy, ocieplony styropianem 20cm- ściany i strop, okna trzyszybowe.

Według strony ciepło właściwe zapotrzebowanie na energię to

4,6kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

11 tys. kWh to roczne zużycie ciepła na ogrzewanie

Mam pytanie, jakie bedzie szacunkowe zużycie pelletu?

Pozdrawiam

9000-10000 kWh zuzywam na CO do ogrzania 160m2. Strona zawyza wskazanie w moim przypadku o okolo10-15%.

Opal to 1,5-1.8t wegla i grzalka w II taryfie na buforze (tu jestem w stanie podac dokladne kwh z podlicznika). Ostatnio odsprzedalem 10 workow wegla po ostatnim dosc chlodnym sezonie z 2t zamowionych.

Od tego sezonu start pelletu - nie bede chcial zuzyc wiecej niz wegla (max, max to 2t). Mysle ze podobnie u Ciebie lub mniej.

PS. Latem CWU grzalka w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.