Skocz do zawartości

odnawialna energia

Lekler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto iść w te odnawialne źródła do ogrzewania domu? Projektuje dom, nieduży 180 metrów i tak sobie myślę czyby nie zaryzykować. Jeśli dostałbym jakąś dotację to może by się zdecydował – węgiel tak drożeje, gaz to samo chyba jedyny ratunek w odnawialnych źródłach. Jeśli macie takie informacje poproszę o szczegóły. Może nakierujecie mnie gdzie szukać takich opcji – w wyszukiwarce nic nie znalazłem, tylko wymianę finansują w części w zależności jeszcze od dochodu.

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 27.10.2021 o 15:29, Lekler napisał:

Warto iść w te odnawialne źródła do ogrzewania domu? Projektuje dom, nieduży 180 metrów i tak sobie myślę czyby nie zaryzykować. Jeśli dostałbym jakąś dotację to może by się zdecydował – węgiel tak drożeje, gaz to samo chyba jedyny ratunek w odnawialnych źródłach. Jeśli macie takie informacje poproszę o szczegóły. Może nakierujecie mnie gdzie szukać takich opcji – w wyszukiwarce nic nie znalazłem, tylko wymianę finansują w części w zależności jeszcze od dochodu.

Też monitoruje temat bo mam już stan zamknięty i niedługo montaż urządzeń. W drugim kwartale 2022 ma ruszyć program „moje ciepło” i tam szansa na 30% zwrotu kosztów jeśli masz fotowoltaikę i pompę – musi być komplet nawet lepiej gdyby był jeszcze magazyn. Maksymalnie 21 tysięcy mogą dać, ale wcześniej oczywiście wniosek. Fajne rozwiązanie – w moim budżecie – zaproponowali mi projektanci z Synergio. Pompa ciepła Daikin – powietrza, grzanie wody i chłodzenie latem. W instalacji panele monokrystaliczne i dobry falownik. Jak już całość będzie, a dom mam taki w miarę energooszczędny – ale nie pasywny – to rachuneczki zmniejsza się do kosztów przesyłowych. Montaż jeszcze przed końcem roku, bo te upusty maja zniknąć.

Odnośnik do odpowiedzi