Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers ZSB 24-5C + kocioł elektryczny (sprzegło)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C z sterownikiem CW400 z czujnikiem temperatury na zewnątrz. Instalacja podłogówka 100%. Posiadam instalację fotowoltaiczna z której energię chciałbym wykorzystać do ogrzania domu w okresach przejściowych. Wykombinowałem sobie to tak, że wykorzystując sprzęgło zamontuję kocioł elektryczny jako drugie źródło ciepła tak jak na schemacie w załączniku. Pompa za sprzęgłem to Wilo-Yonos PICO 25/1-6. Została zainstalowana w celu uzyskania większych przepływów. Chodzi mi o kilka kwestii.

1. Pompę wpinać do kotła poprzez funkcje 2.5E czy bezpośrednio do sieci żeby pracowała niezależnie od obu źródeł ciepła?

2. Czy jak już podłączę pompę do Junkersa i ustawie na kotle funkcję serwisową 2.5E na 2 (zewnętrzna pompa obiegu grzewczego za sprzęgłem hydraulicznym w obiegu odbioru bez zmieszania) to co wtedy z pokrętłem na pompie.

3. Czy taka instalacja wymaga zewnętrznego czujnika temperatury zasilania na sprzęgle (funkcja serwisowa 1.7d)

Schemat.png

IMG_20211026_192724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.