Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodanie zaworu 3-drożnego


sliver001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam instalację zasilającą podłogówkę ok. 70m2 jak na zdjęciu - 10 pętli, pompa c.o. i termostat z kapilarą. Chciałbym wyrzucić termostat z kapilarą i założyć zawór mieszający lub trójdrożny sterowany przez piec. Czy jeśli wymienię termostat na zawór 3-drożny i połączę zasilanie z powrotem tak jak zaznaczyłem to niebieską kreską (drugie zdjęcie) to będzie taki układ działać poprawnie? Czy trzeba przenieść pompę na prawą stronę żeby zbudować układ jak na trzecim zdjęciu aby było ok?

 

 

aktualnie.jpg

wersja1.jpg

wersja2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo albo przenosisz rotametry na dolną belkę, albo zamieniasz rury zasilania z powrotem przy kotle i obracasz zespół pompowy z mieszaczem do "góry nogami" wg tego, co na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli czeka mnie trochę większa przeróbka niż myślałem. Czy uważacie, że warto zrobić taką modyfikację i wymienić ten termostat z kapilarą i założyć zawór trójdrożny czy gra nie warta świeczki? Zależy mi na poprawieniu wydajności ogrzewania w celu zmniejszenia zużycia gazu a sterowanie temperaturą przez piec to sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.