Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wydajność podajnika


Przemo6435

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Teściowa posiada piec pelletowy 15kw https://cieplomax.pl/produkt/kociol-co-15-kw-pellet-2/

Ogólnie ustawienia udało mi się ogarnąć jednakże mam czasami wrażenie że podajnik za mało paliwa podaje. Objawia się to co jakiś czas cofaniem płomienia i po podaniu większej porcji wraca po jakimś czasie do normy (dosyć nie równe podawania - obserwacja własna).

Pellet przeważony (wydajność podajnika na 10 minut to 1,20 kg czyli 7,2 kg/h)

Sterownik to Pele Bord 760 w którym minimalna nastawa wydajności podajnika wynosi 8 kg/h. Kaloryczność pelletu to  5≥ kWh/kg.

Sterownik ma zakres kaloryczności do ustawienia 4,6 kwh/kg do chyba 5,4 kwh/kg. Obecnie ustawione ne 4,6 kwh/kg aby podciągnąć trochę ilość podawanego pelletu.

Czy da się coś z tym zrobić ? Jak podciągnąć wydajność podajnika z zasobnika pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te długie podajniki mają to do siebie, że nierówno podają. Na dnie zbiornika zbiera się pył i luźne trociny. To wzmaga tylko to niekorzystne zachowanie. Regularnie trzeba pozbywać się tego pyłu. Być może masz rewizję na dnie zbiornika. To wtedy będzie łatwiej. Po takich zabiegach równomierność podawania powinna się poprawić. Choć idealnie nie będzie.

Jakie masz nastawy podawania i przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz na dole w zbiorniku w nadmiarze  luźnych trocin/ pyłu .

Zaleganie tych trocin przy samym ślimaku powoduje problemy z dystrybucją pelletu do palnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszecie. W sobotę już czyściłem z tego pyłku. Faktycznie był w ślimaku i spowalniał podawanie.

Ta wydajność podana prze zemnie jest właśnie po tym czyszczeniu.

Nastawy podawania i przerwy nie mogę podać ponieważ w tym sterowniku nie ma takiej opcji wszystko sam dostosowuje.

Chyba, że ja tego nie mogę nigdzie znaleźć.

Sterownik pele bord 760 brager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemo6435 napisał:

Czy da się coś z tym zrobić ? Jak podciągnąć wydajność podajnika z zasobnika pelletu.

Zmieniajac kat podawania rury. Bardziej do poziomo wzrosnie przesyp.

Jak jest wykonane zakonczenie rury podajacej i slimaka wewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.