Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wkładu kominowego do kotła na pellet kilka pytań.


dos

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry!

Niedługo będę montował wkład z kwasówki do komina murowanego. Przeczytałem instrukcję do komina, do kotła, fora, obejrzałem internety i mam kilka pytań

1. Jaka zaprawa do obróbki komina?

Cytuję instrukcję: "W trakcie murowania należy bezwzględnie unikać jakiegokolwiek kontaktu zaprawy z elementami
wkładu kominowego. Zawarte w zaprawie murarskiej związki chloru, nawet przy nikłym kontakcie ze
stalą 1.4404 powodują zniszczenie wkładu kominowego".

Czy jest jakaś bezpieczna zaprawa?

2. Zakończenie komina.

Dawać daszek? Gdzieś wyczytałem, żeby jednak nie dawać. Teraz w kominie mam otwór i nigdy nic nie leciało do środka. Poza tym w instrukcji do kotła (Edilkamin Laguna) wyczytałem:

Zewnętrzny trzon komina: musi chronić przed zdmuchiwaniem, mieć przekrój wewnętrzny równoważny przekrojowi kanału dymowego oraz przekrój przepływu dymu na wyjściu co najmniej dwukrotnie większy od przekroju wewnętrznego kanału dymowego - czy to oznacza, że komin ma być zakończony takim szerokim jakby abażurem?

obraz.png.682a3d82458756b3950c01d68f1081b9.png

3. Izolacja cieplna.

Znów instrukcja : "Jeśli nie można zaizolować wkładu na całej długości powinno się zaizolować komin u wylotu i przy podstawie aby wytworzyć zamkniętą przestrzeń powietrzną, która będzie stanowić izolację".

Gdzieś na necie widziałem, że nie powinno się tego robić przy peleciakach bo przy temp. 60-90 stopni może powstać ciśnienie, które wypchnie komin i może dojść do rozłączenia komina na którymś z łączeń. Dlatego pomyślałem, że górną część murowanego komina na dachu zaizoluję a u jego nasady na dachu wywiercę 5cm otwór i na dole w kotłowni też zostawię mały otwór, żeby w kominie murowanym był mały przewiew (tak jak na rysunku).  Co o tym sądzicie?

obraz.png.b35220eca76932d9f6491e3447a0687d.png

 

Dziękuję za wszelkie uwagi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.