Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor ciepła ograniczenie wysokości pomieszczenia


WojtekDz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

Niestety nie doszukałem się nigdzie odpowiedzi na to pytanie i mam nadzieję, że z Waszą wiedzą znajdę odpowiedź.

Planuję zainstalować bufor 1000l w pomieszczeniu o wysokości 220 cm i co za tym idzie jest on dosłownie na styk. Czy odpowietrzenie wraz z grupą zabezpieczającą mogę przenieść rurką w możliwie najwyższy punkt z boku bufora ? 

Druga sprawa planuję układ z piecem elektrycznym, później bufor i obwód c.o. czy mając odpowiednią grupę zabezpieczającą dla bufora (odpowiednio większy o pojemność układu c.o. do 80l) , trzeba ponawiać ją w układzie c.o. który notabene spięty jest z buforem ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad buforem musisz mieć trochę miejsca. Wszystko dlatego iż gdy będziesz go stawiał do pionu wysokość pomieszczenia uniemożliwi ci to. Musisz się spytać sprzedawcy lub doszukać się w dokumentacji jaka jest jego wysokość gdy jest pochylony.
Co do wielkości zabezpieczenia. Skoro teraz potrzebowałeś 80l to z buforem potrzebujesz dodatkowej 100l.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie zmieści,  pogłębij w podłodze tyle ile potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tego w szkołach nie uczą. Jedynie "strzelania" odpowiedzi w testach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.