Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Remont" Podłogi. Czy tak to powinno być zrobione?


KubaS1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje porady odnośnie remontu podłogi. Na początek napisze ze nie jestem właścicielem domu, nie było Mnie przy pierwszej wizycie ekipy kiedy były ustalane szczegóły roboty a kiedy usłyszałem jak ma to być wykonane byłem zdecydowanie na NIE! I utwierdzam się w tym przekonaniu kiedy widzę jak ten remont jest przeprowadzany. No chyba że się nie znam i przesadzam. Podłoga na Le garach 10cm, deski 2cm i na to przybita jakaś płyta drewniana ze 3mm. Docelowo maja być panele. Podłoga trochę krzywa różnica 1cm około. W dwóch lub trzech miejscach trzeszczała. Została podokręcana wkrętami. Mimo to jeszcze trochę ją słychać kiedy się po niej chodzi a to pewnie oznacza ze też jakieś ugięcie występuje. Następnie podłoga została zagruntowana i na to wylana wylewka samopoziomujaca 0.5cm-1cm(tak wogóle można?!) i teraz wszystko schnie i wygląda tak jak na zdjęciach. Moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Co sądzicie? Nie pęknie to pod cięzarem jak zacznie być użytkowane?Liczę na jakieś konkretne rady, mam zamiar pokazać ten temat właścicielce może trochę kobita przejrzy na oczy że kase wyrzuca w błoto. Kurcze chciałem dodać zdjęcia ale nie mogę. Spróbuje do końca dnia wstawić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://blog.bednarek.sklep.pl/wylewka-samopoziomujaca-na-podlozach-drewnianych/

Poszycie musi być sztywne. Można tez dać płyty cementowe z siatką pod płytki. Wylewka ze styropianem i demontażem drewnianej podłogi byłaby droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem że stosuje się takie rozwiązania. Ale czy to jest dobrze przygotowana powierzchnia skoro pod moim ciężarem (70kg) dalej podłogę słychać? Dodatkowo nie zastosowano dylatacji przy ścianach a pianka widoczna na zdjęciach posłużyła do uszczelnienia podłogi żeby wylewka nie podcięcia pod podłogę. Widać zresztą że nie wszędzie się to udalo. Czy tak przygotowane podłoże wytrzyma kiedy już wniesie się jakieś cięższe meble i zacznie normalnie korzystać z pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co prawda są dwie jednak bardzo przypominaja nasza D.20170105_033017.jpg i tak jest ta robota zrobiona.  Brak dylatacji , brak przeciecia w progu. I cienka warstwa która się odparzy i speka . Reszta pójdzie sama . Trzeba było zrobic to pod laser/poziomice i położyć panele , oczywiście z podkladem . Krótko prosto i bez wstydu za jakis czas . Tu na foto widac sciane ktora pękła .na czym ona stoi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękła przy wywalaniu futryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogę na legarach drewnianych, na niej stare dechy. Na stare dechy nabiłem płytę osb 22mm, potem pianka, podłogówka i od 4 do 6cm betonu z włóknem szklanym (bo podłoga krzywa), na to samopoziomująca i płytki.

 

Wszystko zależy od sztywności podłogi, wytrzymałości legarów na ugięcie (korniki, wymiary etc).

 

Może tutaj podłoga była na tyle sztywna, że wylewka wytrzyma. Choć jak skrzypiało, to może popękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, o6483256 napisał:

Mam podłogę na legarach drewnianych, na niej stare dechy. Na stare dechy nabiłem płytę osb 22mm, potem pianka, podłogówka i od 4 do 6cm betonu z włóknem szklanym (bo podłoga krzywa), na to samopoziomująca i płytki.

 

Ale przeliczyłeś sobie jak mocno obciążyłeś podłogę taką wylewką i sprawdziłeś stan tych legarów? Ja w starym budownictwie na podłodze o drewnianej konstrukcji położyłem takie specjalne płyty jastrychowe, łączone na zakładkę, przyklejone i przykręcone do desek. I na to już normalnie kafelki.

Natomiast w domu przy adaptacji poddasza, "spec" aby wyrównać podłogę położył płytę osb na placki i przykręcił to kołkami do podłogi. Po roku wszystko zaczęło klawiszować i skrzypieć. Na tym osb leżała wykładzina, ale przy kolejnym remoncie, przed położeniem paneli porobiłem dziury w płytach i wstrzyknąłem piankę, żeby zlikwidować ruchy płyt. Do tej pory sprawuje się to idealnie i nie ma z tym problemów.

Płyty bezwzględnie muszą zaczepiać się nawzajem, np. jakaś forma łączenia ich na wpust.

A co do takich wylewek jak u @KubaS1988: 0,5 mm wylewki to tyle co nic i przy pracującej podłodze będzie się uginać i pękać. To tylko wyrównanie. Pod panele może być, ale kafli bym na tym nie kładł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystko przeliczyłem, nie jestem samobójcą 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by na te deseczki dali osb pioro-wpust 20 parę mm , to było gites majonez . Wylewka to bardzo glupi pomysl . Żeby to ładnie wyglądało to można by oko nacieszyc a tu i to nie wyszlo 🙂 teraz te plyty pociagnely wode będą peczniec i dopiero będzie cyrk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja. Pozegnalem się z fachowcami, zapadła decyzja że kujemy wylewkę. Nie ma co w g..... rzeźbić. I teraz pytanie co z taka podłoga dalej robić? Dodaje zdjęcia. Każda uwaga będzie pomocna. 

20211020_153613.jpg

20211020_153602.jpg

20211020_163232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo krzywo  i od poziomu ucieka to rwiesz , poziomujesz belki i kladziesz osb . Jak równo i w miare poziom jest to osb na to . To bym zrobił pod panele 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co się komu podoba. Ja w mieszkaniu z podobną podłogą zaprosiłem fachurę, wyraził swoją opinię i zdecydowaliśmy się to cyklinować. Wyszło nieźle, bardziej trwałe to od paneli. W szpary poszedł ciemny kit. Cenowo też wyszło ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurła jakbym zrobił foty swojej podłogi . Identycznie położona. J.w. jak prosto, płyta OSB. Grubość zależy od tego co chcesz na niej kłaść. Jak krzywo, najlepiej deski i dokręcać je na klinach do poziomu. Deski teraz wyjdą taniej niż OSB.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po mojemu to jest mega krzywo. Nie ma dwóch desek obok siebie na równym poziomie. A jakiej grubości minimum miała by być ta płyta OSB na te dechy żeby to wyrównać? Bo jest taki problem ze do góry mogę max 3 no może 4cm dać. Drzwi balkonowe mnie ograniczają. Mają być panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22mm to jest max i możesz nawet płytki na tym kłaść, oczywiście na tych deskach, nawet krzywych. Gorzej jak poziomu nie ma i zależy ile jeszcze jest różnicy i na ile to chcesz wyrównać. To że jedna deska od drugiej jest wyżej o 1 czy 2mm tym bym się nie przejmował.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest zgnita, wypożycz sobie cykliniarkę i przeleć te dechy, szkoda rwać. Ja podnosiłem całą podłogę o ok 10cm, więc na zdrowe (czy niezdrowe dechy) kładłem łaty lub kontrłaty, a na nie nowe deski podłogowe. Potem przeleciałem cykliniarką, na to lakier i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wyrwać te obecne deski, dać do heblowania i obrócić.

Sama podłogę wyrównać łatami j na to dać obecne deski wyheblowane, później płytę OSB gąbka i panele.

Pod podłogą daj wełnę, jest mega różnica jak dasz wełnę.

Ja te deski zrywałem, dałem same laty by zrobić poziom i wtedy dałem OSB, na to siatka kolej i płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie je rwał, to może połamać, bo gwoździe zardzewiałe mocno trzymają. Z drugiej strony desek mogą być nacięcia odprężające, więc g. da obracanie. Trzeba by dużo zbierać z deski. Do tego pozostałości gwoździ i zniszczony nóż. Lepsza cykliniarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Widzę że jest sporo pomysłów na taką podłogę. Zaprosze jakiegoś speca od podłóg niech sprawdzi jej stan i podejmie się decyzję. W sumie jak już jest rozgrzebane to chciał być jakaś izolację wsadzić pod podłogę. Wełna czy styro+wylewka? Pod spodem mam słabo ogrzewaną piwnice i trochę ciągnie zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki dostęp do podłogi trzeba obowiązkowo korzystać z okazji i wyłożyć wełną, dla ocieplenia i nieco wyciszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.