Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Brotje podgrzewa wodę w kaloryferach tylko do połowy


Gooooron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem pieca Brotje PWHC/PWHC 24...właśnie przyszło ochłodzenie więc załączyłem tryb zimowy i zadałem temperaturę 45 stopni do grzejników, ale piec podgrzewa wodę do maksymalnie 30 stopni, czasami nawet do 28 i odłącza grzanie...wygląda to tak, że jest pokazana ikonka płomienia i podgrzewa wodę przez chwilę, mniej więcej o 1 stopień, a potem ikonka płomienia znika i podgrzewanie się kończy, temperatura spada o 1-2 stopnie i znowu na moment załącza się grzanie i tak w kółko przez kilka godzin, słychać tylko jakieś pstrykanie. Piec odłączałem od prądu, nic to nie pomogło. Proszę o pomoc, bo serwisanci mają tyle zajętych terminów, że prędzej zamarznę niż się doczekam pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu ci nikt nie pomoże na temat kotłów Brotje.Sam zadałem pytanie i zero odp. trzeba samemu sobie radzić czytać instrukcje przeglądać internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też się nie znam na Bretie ale może by sprawdzić ustawienia krzywej grzewczej. Może jest zanizona na ogrzewanie podłogowe. Jeśli jest pogodowka. A taktowanie palnika również należało by sprawdzić czas wyłączenia palnika i ewentualnie wydłużyć o kilka minut. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostatu nie ma. Serwisant od piecy mówił, że z piecem wszystko jest w porządku, a hydraulik który podłączał cały system mówił, że instalacja jest w porządku

Grzejniki odpowietrzone, woda miedzy minimum a maximum wszysyko powinno działać dobrze, ale piec osiaga 33 stopnie maximum. Rura od powrotu i zasilania ma taką samą temperature, podobnk tak nie piwinno być, tak mi mówił serwisant piecy, ale mowil tez ze system podłączony to nie jego zmartwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to stara instalacja po kotle węglowym? Jeśli tak to mogą być rury zamulone.U mnie udawali że płuczą na wiosnę biorę Profi firmę do tego.Z tego co po miesiącu użytkowania brotje wiem to trzeba mu podnieść krzywą i temperaturę komfortową.Ale chyba zrobił to serwisant przy pierwszym uruchomieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.