Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z instalacją cwu


Lukasz1633

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam następujący problem, przeszedłem z ogrzewania paliwem stałym na gazowe. Wykonawca przerobił mi całą instalacje CO i CWU. Problem jaki mi występował w starej instalacji z bojlerem elektrycznym to ciągłe kapanie z zaworu bezpieczeństwa oczywiście brak naczynia przeponowego więc to normalne. W nowej instalacji problem wygląda podobnie z tym że już mam zamontowane naczynie przeponowe które jest wpięte na trójniku przy samym wejściu do zasobnika cwu. W instalacji mam wpięty reduktor ciśnienie to ok 4-4,5 bara, jednak jeśli woda w bojlerze się podgrzewa ciśnienie idzie na 5,8 bara i powoli zawór bezpieczeństwa zaczyna przepuszczać. Naczynie przeponowe podobno dobite na 4,3 bara ( tak twierdzi wykonawca). Wykonawca mówi że coś jest z reduktorem, a wydaje mi sie że coś jest nie tak z naczyniem przeponowym, być może jest źle wpięte (dorzucam zdjęcia). Jakby było coś z reduktorem to przecież na zimnej wodzie by było wysokie ciśnienie. Dodatkowo druga sprawa jest taka że naczynie przeponowe to Reflex Refix DE 12l, a podobno jest to naczynie nie przepływowe które nie powinno być stosowane w instalacja cwu. Proszę o informacje co mam zrobić w takim przypadku? Wykonawca twierdzi że jest wszystko ok i tak ma być.

20210917_071651.jpg

20210917_071724.jpg

20210917_071913.jpg

20210917_071932.jpg

20210917_071944.jpg

20210917_072056.jpg

20210917_072401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeplywowe nic nie zmieni u Ciebie. Po pierwsze dziala tak samo (stara sie utrzymac +/- cisnienie). Po drugie aby bylo przeplywowe to musi byc zamontowane przeplywowo a nie na rurce w stylu „odnoga”.

Przyczyna na kapanie to jedno z lub wszystkie naraz:

- ustawione cisnienie w instalacji za wysokie - zmniejszyc, (sprawdzic poprawnosc wskazania manometru)

- za male cisnienie w zbiorniku przeponowym lub uszkodzone - dopompowac lub wymienic,

- za maly zbiornik przeponowy - wymienic,

- zawor bezpieczenstwa za niski lub uszkodzony, zabrudzony - wymienic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ciśnienie w instalacji mam ustawione na reduktorze na ok 4,5 bara przy zamkniętych kranach, jak odkęce kran to spada do 3 barów, jak kolejny to do 1,5, a jak odkręcę wszystkie 4 krany to jest 0,5 bara.

- Ciśnienie w naczyniu przeponowym jest 4,3 bara- jest nowe i sprawdzone.

- naczynie przeponowe jest 12 litrowe i ma jeszcze mały zapas, zasobnik mam 120 litrowy w rurkach nie bedzie więcej niż 10 litrów ( może nawet będzie ok 5 litrów).

- Zawór bezpieczeństwa jest 6 barowy i jest nowy.

Wychodzi na to że to chyba coś z reduktorem?

Czyli podsumowując wykonawca mi zawalił instalacje dając ten zbiornik przeponowy na końcu w "odnodze". Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia? nie będą się namnażały w nim bakterie legionella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lukasz1633 napisał:

Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia? nie będą się namnażały w nim bakterie legionella?

Nie wiem.

Legionella nie sadze. Za zimno to raz a dwa Twoje naczynie (jesli pracuje) to za kazdym razem gdy otwierasz krany jest oprozniane i napelniene „swieza” woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.