Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie spadki na rurach w krótkim obiegu grawitacyjnym


jurkus7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje informacji na temat jakie powinny być spadku na rurach w instalacji CO na krótkim obiegu grawitacyjnym, aby ten obieg dobrze działał, wg poniższego schematu.

Proszę o wskazówki.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch wody nastąpi na pionach, ciepła woda idzie w górę a poziomy pójdą same w ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda sobie poradzi, ale co z powietrzem, czy nie będą się tworzyć poduszki/korki powietrzne.

Ja za radą "starego", z resztą już nie żyjącego instalatora przerabiając cześć instalacji na gałązkach do grzejników zrobiłem spadki w granicach 2-3%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no właśnie mi stary nie koniecznie dobry instalator zrobił spadki w druga stronę i się zastanawiam czy nie powinny być jak na rysunku z tego tez powstał temat. Powiem szczerze że mam na trójniku cieńszy obieg (ale dłuższy niż główny obieg grawitacyjny) do bojlera który idzie w gore zaraz za kotłem ok 20cm nad kocioł i w tym obiegu woda ciepła już ok 20cm nad dolnym przyłączem a w krótkim obiegu ledwo w zaworze 4D jest ciepła. Linia czerwona cienka na zdjęciu to obieg z bojlera o którym wspomniałem ze nagrzewa się dużo szybciej , czy jest to powodem ze jest pion z kotła oraz spadek odpowiedni, czy po prostu to że tedy woda ma łatwiej?

IMAG3622.thumb.jpg.f0b146dabc0e2de9f1140c714a0dab0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.