Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł rozgrzewa się do 55 stopni, a grzejniki zimne//piec nie reaguje na ustawienia sterownika


dudrob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem ostatnio piec na pellet Edelkamin 18. Mam do niego sterownik bezprzewodowy Salus iT500TR. Piec jest podłączony, tak samo jak i sterownik.

Mój problem polega na tym, że piec mając włączony termostat i tryb stand-by, chrono jest wyłączony, kocioł rozgrzeje się do temperatury 55,5 stopnia, przechodzi w tryb stand-by, a grzejniki są zimne, w domu temperatura nic się nie podnosi.

Zaprogramowałem sterownik tak, żeby codziennie temp w dzień wynosiła 22 stopnie, a w nocy 20,5. Sterownik powinien przekazać ten sygnał do pieca i jak temp w domu osiągnęłaby 22 stopnie to piec powinien się wyłączyć i włączyć dopiero wtedy jakby spadła, a tutaj nic...grzejniki zimne przez cały czas, a kocioł jak osiągnie temp 55 stopni (chociaż jest ustawiony na 70) to się wyłącza. Mam konfigurację 1, tylko CO i tak jest też ustawione.

Miał ktoś z Was podobny problem, albo przypuszcza co może być powodem, że piec się rozgrzeje do 55,5 stopni, przejdzie w tryb Stand-by, a temperatura w domu nic się nie podnosi?

Proszę o pomoc. Może ja robię coś nie tak, a nie wiem. Przeczytałem wiele razy instrukcje, szukałem info na różnych forach, przełączałem na chrono, ale wtedy to piec się rozgrzał na tyle, że temp w domu zamiast wynosić 22 stopni tak jak zaprogramowałem to wynosiła 26 i dalej rosła, dlatego chrono wyłączyłem. Nie mam już pomysłu, co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz zrobioną instalację? Może jakiś zawór jest zamknięty? Jak możesz to wrzuć zdjęcia instalacji i podłączenia do niej kotła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pompa CO nie działa lub się zapowietrzyła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zdjęcie całości,tak z większej perspektywy?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł ci się wyłącza przy 55C to nie ma szans żeby coś poszło na grzejniki, bo zawór termostatyczny masz 55C i ci się najzwyczajniej nie otworzy. Tak działa ochrona powrotu. Kocioł musi dać wyższą temperaturę i się nie wyłączyć. 55C oznacza temperaturę przy które zawór zaczyna się otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja jaka pozostaje to w zasadzie konfiguracja sterownika na kotle (chyba że sterownik pokazuje jakieś błędy). Nie mam tego kotła, ale na tym forum jest wątek

Dotyczył on problemu ze spalaniem, ale może któryś z tych użytkowników poradzi ci jak to ustawić. Napisz do nich prywatne wiadomości. Zdaje się że @Puławiak jest instalatorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może chociaż dla potomności napisz jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.