Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie zielonego odnośnie pieca


Damian2502

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odnośnie ogrzewania mam małą wiedzę, ale

chciałbym wymienić aktualny piec na kocioł kondensacyjny, z wykorzystaniem dotacji. Instalator ocenił potrzebną moc grzewczą na 7 kW (na oko). Strona Ciepłowłaściwe oceniła na 9-10 kW. Z tego co się dowiedziałem, ważne jest by piec miał stosunkowo niską moc minimalną, by w ciepłe dni nie występowało taktowanie. Jeden instalator powiedział, że najlepiej żeby kocioł miał koło 2-3 kW mocy minimalnej, jednakże ponieważ nie ma terminów, muszę szukać kogoś nowego. No i instalator z dzisiaj, powiedział, że potrzebna moc to około 4,5 kW (co się mniej więcej zgadza z kalkulatorem ciepła), ale powiedział, że piec z mocą minimalną 2.5 kW będzie za słaby i poleca taki od 4,5 kW. Na oko żółtodzioba on próbuje wcisnąć piec który mu się opłaci (bo nie wiem dlaczego piec 3-20 kW miałby być za słaby, ale nie znam się dlatego pytam tutaj). Więc prosiłbym o odpowiedzenie na pytanie czy taki instalator jest wart zaufania. I ew. co byście mogli polecić (pierwszy gość polecił Termeta Silver, ew. Gold/Crystal. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Damian2502 napisał:

ale powiedział, że piec z mocą minimalną 2.5 kW będzie za słaby i poleca taki od 4,5 kW.

Kompletna bzdura. Im mniejsza moc minimalna tym lepiej. Dzisiejsze budynki potrzebują niewiele ciepła a niska moc minimalna pozwala na podawanie tyle ciepła na bieżąco ile potrzebuje budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.