Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zapowietrzanie się pompy CWU


bykmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o wskazówki co może być powodem, że od czasu do czasu zapowietrza się obwód grzania bojlera.

W załączenia schemat i zdjęcia.

Na zdjęciach zaznaczono na niebiesko przepływ wody , ZS - to zawór sprężynowy, widoczny też odpowietrznik między pompą a zaworem sprężynowym.

Na pompie wyskakuje sporadycznie błąd E 11

 

1438415701_SchematinstalacjiCOCWUzpompnapowrocie.jpg.e4222a8455f1c686500f3734e78b814c.jpg

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejscie do CWU z kotla jest pierwsze  od gory wiec powietrze ktore zbierane jest z calej instalacji trafia przez kociol do pompy CWU. Lepiej jest grupe bezp. umiescic pionowo nad kotlem i odejscia/odbiory robic w bok.

Jakie jest cisnienie w instalacji? Powinno byc nie mniej jak 0,3bar w najwyzszym punkcie i nie mniej jak 0,5bar w calosci.

Instalacja napelniona swieza woda? Mozliwe ze przy podgrzewaniu przez kociol woda odgazowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To instalacja z kotłem NZ. Ciśnienie na manometrze jałowe 1bar, podczas pracy 1,2 bar

Jeśli chodzi o  grupę bezp. to fakt - ale zrobione już 4 lata temu :) i działa. 

Z tym że już w zeszły roku miałem problemu z zapowietrzaniem się i teraz po napełnieniu układu problem aby to odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zmiany zrobię w ten sposób że za króćcem ciepłej wody z pieca wstawię trójnik i pionowo umieszczę grupę bezpieczeństwa - jak na zdjęciach to już będzie ok ??

aaa.jpg

zmiany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno zadzialac. U mnie tak jest i nigdy problemu nie mialem. Pompe tez mam ssaca po stronie odpowietrznika - nic sie nie dzieje. Cisnienie ok. 0,7bar.

Grupe w gore daj na rurkach wyjscia z kotla np. 5/4 odejscie w bok 1” lub 3/4 zalezy co pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.