Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Dobór kotła] Nowy dom - konkretny projekt, dobór pieca.


M4RUD3R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że dom jest na etapie budowy - strop nad parterem jest już zalany.
Zaczynam rozglądać się w temacie ogrzewania domu. Do rzeczy:
Dom według projektu Emilia Mała , dom podpiwniczony - piwnica pod całym domem.
Dodatkowo od projektu różni się wysokością ścianki kolankowej - podniesiona o dwie cegły, w związku z czym kubatura i powierzchnia użytkowa na piętrze jest większa niż projektowa.
Do działki jest doprowadzona nitka gazociągu, jest skrzynka, więc dom będzie ogrzewany paliwem gazowym.
Planujemy na parterze i piętrze ogrzewanie podłogowe wszędzie + dodatkowo kaloryfery w łazienkach.
Dodatkowo zastanawiamy się jak ogrzać piwnicę - czy też ułożyć podłogówkę czy robić kaloryfery na ścianach - wolelibyśmy podłogówkę.

Do tej pory od urodzenia mieszkamy w bloku, więc kompletnie nie wiem jak wygląda ogrzewanie c.w.u w domu jednorodzinnym - tam gdzie mamy dom nie ma nitki z ciepłą wodą z wodociągu, jest tylko zimna.

1) zakup w internecie czy na miejscu w lokalnej firmie ? Jak to lepiej wychodzi ?
2) kocioł będzie stał w garażu , garaż sam w sobie nie musi być ogrzewany, będzie nadmuchiwany powietrzem z rekuperacji więc nie będzie w nim raczej zimno
3) dom nowo budowany, styropian 20cm na ścianach, pełne deskowanie dachu, jeszcze nie wiem czy ocieplać będziemy wełną czy pianą

Czy zechce Ktoś podpowiedzieć jak zacząć szukać informacji jak ogrzać taki dom ? Czyli jaki piec itp ?
Czy w piecach jest podział tez na lepsze i gorsze jakościowo ? 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj firm z branży grzewczej, które pracują w Twojej okolicy i powysyłaj zapytania ofertowe. Firmy, które pracują na naszych urządzeniach możesz znaleźć na naszej stronie internetowej, klikając w pole Sieć sprzedaży. Wystarczy wpisać adres lub kod pocztowy i znajdziesz kontakt do firm blisko Ciebie. Takie wyceny są bezpłatne i niezobowiązujące, a od razu rozmawiasz o rozwiązaniach, które specjaliści dobierają bezpośrednio do Twojego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Taki jest też plan, rekonesans lokalny będzie na pewno, jednak nie chciałbym iść na rozmowy kompletnie zielony. Nie chciałbym też dać się naciągnąć na coś, co sprzedający będzie zachwalał, że jest super, a w rzeczywistości jest bezużyteczne albo nie praktyczne. 
 
Nie ukrywam, że temat ogrzewania od strony technicznej jest mi zupełnie obcy. Bliżej mi do ciepła od strony strat energii, dociepleń i tak dalej niż samego grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że szukanie urządzeń grzewczych jako takich w internecie nie ma sensu. Można oczywiście sobie zrobić rekonesans ale nie po to żeby kupić. Dlaczego? Bo kto to później zamontuje? Czy firma weźmie odpowiedzialność za urządzenie z nieznanego sobie źródła? Oczywiście, że mogą się takie znaleźć, ale wtedy sumarycznie może też wszystko więcej kosztować, bo firmy wykonawcze mogą przecież negocjować ceny z producentami urządzeń. No i Vat z usługą jest 8% a na same urządzenia 23%.

Warto też szukać lokalnie pod tym względem że łatwiej sprawdzić referencje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.