Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Salus listwa KL08NSB + sterowniki VS30/VS35 - wyłączanie grzania


szmydu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki temat. Chciałbym aby sterowniki pokojowe nie włączały ogrzewania podłogowego podczas wietrzenia domu. Wiadomo, podłoga i tak jest rozgrzana więc włączanie ogrzewania w czasie wietrzenia i jakiś czas po jest raczej bez sensu. Do tego celu chcę użyć przekaźniki sonoff 4ch/sonoff 4chpro ( i tak będę je zakładał aby sterować ogrzewaniem w pomieszczeniach w których nie mam sterowników naściennych)  i mam do was następujące pytanie. Czy po otwarciu okna, przy użyciu przekaźnika rozłączać przewód sygnałowy ze sterownika do listwy, czy też rozłączać zasilanie samego sterownika pokojowego. W pierwszym przypadku sterownik będzie myślał, że podłogówka grzeje a tak w rzeczywistości nie będzie bo sygnał nie będzie docierał do listwy. W drugim przypadku sterownik będzie po prostu wyłączony więc podłoga nie będzie ogrzewana. Skłaniam się w kierunki rozwiązania pierwszego, tylko nie wiem czy nie będzie to zaburzać pracy sterownika (algorytm PWM). Nie wiem czy jest on na tyle inteligentny, że bada czas nagrzewania się pokoju i w ten sposób dobiera czasy grzania (jak tak jest to rozwiązanie drugie chyba będzie lepsze), czy też po prostu mierzy różnicę pomiędzy temperaturą zadaną i w ten sposób ustala czas grzania, bez analizy dotychczasowych czasów nagrzewania pomieszczenia (wtedy rozwiązanie pierwsze ma sens). Jeśli macie jakąś wiedzę odnośnie sposobu pracy tych sterowników pokojowych to będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.