Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wybrać piec na ekogroszek?


sirleszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, noszę się z zamiarem wymiany 10 letniego pieca miałowego na nowy. Mieszkam w budynku z lat 70, docieplonym styropianem 10 cm, dach wełną mineralną 25 cm. Budynek jest podpiwniczony, fundament docieplony tlko na dwóch ścianach. Zwracam się do was o pomoc w doborze mocy kotła oraz producenta. Obecny piec jest o mocy 10 kw, podzwoniłem po kilku producentach i tutaj zalecenia były różne - najczesciej 12 kw, ale byli tez tacy którzy zalecali 17 kw.

Załączam wyniki ze strony ciepło właściwe, zapotrzebowanie wyszło na poziomie 9,3 kW:

 https://cieplo.app/wynik/hxjr

W związku z tym czy możecie polecić jakiś konkretny model kotła, albo chociaż producenta? Budżet jaki chciałbym maksymalnie przeznaczyć to 10 tys. zł.

Z góry dziekuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 12 KW to maks w co powinieneś celować. Zauważ, że w przeciętny zimowy dzień masz 4 KW zapotrzebowania. To są już rejony mocy poniżej których palnik tej mocy przestaje sensownie i czysto palić. 

Osobiście mam nieco niższe zapotrzebowanie tj. maks 6,5 KW, typowe 3,3 KW i poszedłem w palnik 9 KW oraz większy wymiennik od wersji 12 KW. Celuj w palnik SV200. Sam zamówiłem Technixa z SV200, zapalarką i SKZP-02. Za jakiś miesiąc powinien do mnie przyjechać (zamówienie w czerwcu). Cena to około 9,5 tysiąca zł. Zamawiałem w Sekomie. Tutaj na forum jest z tej firmy kolega @Pieklorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam kocioł z firmy Sekom tylko,że Skama 13kW z palnikiem SV 200,zapalarką,sterownikiem SKZP 02( soft 2.46 ) oraz analizatorem spalin Brager. Nic lepszego nie znajdziesz.... polecam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Właśnie skłaniam się na coś z Sekomu, bo przyznam szczerze, że nawet po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się dużo wiecej, niż u innych producentów. Wiem, że te 12 kW to zapotrzebowanie w te najzimniejsze dni. Pisałem do kolegi @Pieklorz, niestety póki co bez odpowiedzi. Wiadomo, jak ktoś robi dużo kotłów to zapracowany 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.