Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła do domu podpiwniczonego


vasteq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Buduję dom podpiwniczony. Powierzchnia parteru 120 m2, piwnica pod całością więc ma również 120m2. Do tego poddasze ok 70m2 (dach kopertowy). Razem ok 300m2. Myślałem o kotle gazowym bo mamy z sieci z tym że dość daleko od drogi i czas oczekiwania na przyłącze to ok 2 lat, więc muszę i tak zakupić kocioł na paliwo stałe. Wobec czego mam pytania. Ogrzewanie podłogowe, grzejniki tylko w łazience.

1. Piwnicy nie chciałbym chwilowo ogrzewać ani poddasza. Możliwe że kiedyś. Kotłownia znajduje się w piwnicy. Jak w takim razie dobrać wielkość pieca który będzie teraz grzał 120m2 a kiedyś możliwe że wszystko czyli ok 300 m2? Z tego co już słyszałem to kotły na pellet mogą być przewymiarowane.

2. Czy Przy tak dużej powierzchni opłaca się pellet i gaz z sieci? Dzwonił do mnie przedstawiciel kotłów Marciniak i powiedział że dla takiej powierzchni pellet drogo wyjdzie. Chyba że chciał wcisnąć swoje piece na ekogroszek. A ja właśnie myślałem o pellecie. A z czasem przejść na gaz.

3. Jaką średnicę komina wybrać? Czy prawdą jest że za duża średnica komina zmniejsza sprawność grzania? Jeśli będę grzał tylko 120m2 to czy stosuje się jakieś regulatory ciągu?

4. Jeśli nie chciałbym grzać piwnicy to musiałbym odciąć murami i szczelnymi drzwiami piwnicę i poddasze żeby ciepło nie uciekało? Czy w tym przypadku kotłownia również powinna być szczelnie zamknięta żeby ciepło z niej nie ogrzewało piwnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.