Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna Pomoc Dotycząca Pieca CO


Elssha

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jestem w Polsce, próbując pomóc mojej babci w zakupie nowego pieca (właściwie 2, bo dom ma 2 liczniki na dwie kondygnacje) i dodać grzanie wody...i nie mam totalnie pojęcia na ten temat.

Trzech różnych wykonawców dają nam 3 różne wersje, i mam nadzieję że ludzie tutaj mogą mieć jakieś doświadczenie.

Moje główne pytanie dotyczy samych pieców. Jeden pcha Niemieckie piece Buderus, drugi mówi, że Polskie są równie dobre (i znacznie tańsze)...

Mam nadzieję że ktoś tu mają jakieś doświadczenia/problemy/rekomendacje, i mi doradzi.

Jest to stary dom, w którym obecnie znajdują się stare (40-letnie) piece gazowe ogrzewające system grzejników wodnych.

Dom jest podzielony, każdy z dwóch poziomów ma własny gaz, prąd i wodę. Nie możemy ich połączyć bez wielu spraw administracyjnych, w które nie chcemy wchodzić.

Chcemy wymontować dwa stare piece (i jeden awaryjny węglowy) zastępując je dwoma nowoczesnymi gazowymi piecami kondensacyjnymi i wstawić rury, aby ogrzewały one także zbiorniki ciepłej wody (obecnie ogrzewane elektrycznymi podgrzewaczami wody).

Skontaktowaliśmy się z trzema osobami, które się w tym specjalizują, ale każda opowiada inną historię.

Jeden mówi nam, że może przeprowadzić rury ciepłej wody przez stare szyby wentylacyjne (dom ma dużo), ukrywając nowe rury. Inny upiera się, że musimy pociąć cegły i poprowadzić widoczne rury, ponieważ korzystanie z otworów wentylacyjnych może spowodować zamarznięcie wody.

Jeden mówi, że polskie piece (nie pamiętam marek, przepraszam >_<) są dobre i niezawodne, a inne po prostu zawyżone i przesadzają dla nas... zawyżając już i tak dużą cenę.

Inny nalega, żebyśmy kupili niemieckiego Buderusa, bo te polskie są do dupy... i to wszystko tutaj działa.

Trzeci powiedział coś o belgijskim? To był facet, który powiedział, że możemy przeprowadzić nowe rury przez szyby wentylacyjne.

Moja babcia i ja jesteśmy tu sami i nie mamy żadnych pomysłów na żadne z tych rzeczy. To była sprawa dziadka. Każdy z trzech został polecony przez rodzinę, która w ciągu ostatnich kilku lat wymieniła piece, ale która również nie wie zbyt wiele o piecach.

Mam trudności z czytaniem polskich artykułów, więc znalezienie informacji o polskich piecach (recenzje, porównania) jest bardzo trudne.

Mam nadzieję, że uzyskam tutaj poradę, zamiast polegać na mężczyznach, którzy chcą zarobić pieniądze i ewentualnie sprzedać rzeczy lub pominąć ważne kroki.

Dziękuję!

(Przepraszam, jeśli coś brzmi dziwnie, dobrze mówię po polsku, ale żeby to napisać, poddałem się i użyłam google translate >_<)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim napisz ile metrów kwadratowych jest do ogrzania. I w wolnej chwili rozglądnij się za serwisem Termeta i Boscha, jak to wygląda w Twojej miejscowości. Rurki są najmniej ważne w tej sytuacji. Z szybami wentylacyjnymi gość ma o tyle racje, że raczej nie zamarzną, ale sporo ciepła przez nie stracicie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.