Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umiejscowienie pompy, układ zamknięty zawór 4D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 będę wymieniał kocioł u Mamy ze starego zębca (ma już 20 lat i nadal sprawny) na Peletowy. Z racji iż nie chcę wszystkiego rujnować, chciałbym pozostawić pompę obiegu grzejników na starym miejscu. Dokładam jedynie zawór 4D, zawór schładzający i nowe naczynie przeponowe.

 

Pytanie czy pompa obiegu grzewczego może pozostać jak na rysunku poniżej? Wydaje mi się, że nie powinno mieć to znaczenia ale czy nie bedzie w jakiś a sposób zakłócać pracy zaworu 4D?

Dodam iż instalacja przy piecu jest w miedzi średnica 35 i tak pozostanie.

Pompa.thumb.JPG.dc8b62eee38a8890e0d3048589079312.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam układ na dwie pompy -grzejniki-podłoga plus trzecia na bojler dodatkowo chciałem dołożyć bufor z pompą kotłową i zaworem temperaturowym czyli w sumie 4 pompy czy ten sterownik da radę to ogarnąć? Do tego przydało by się sterowanie zaworem mieszającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogarnie to w zupełności.

Pompę kotłową - podłączasz jako ładowanie bufora
Pompę mieszacza - podłączasz jako pompę na grzejniki i podłogową (trzeba je razem spiąć)
Pompę CWU - do ładowania bojlera

Abyś miał możliwość osobnego sterowania pompami na podłogę i grzejniki można dołożyć do sterownika głównego dodatkowy moduł (620 zł brutto Moduł "B").

Na ogrzewanie podłogowe najlepiej dać siłownik zaworu mieszającego aby regulował Ci temperaturą na ten obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Czy wasz slimko 12 kw łapie się na podwyższoną dotacje? Bo chciałem zamówić kocioł ale muszę się upewnić. 

Witam. Jeszcze jedno pytanie. Jeśli bym podłączył 1 pompe na grzejniki druga na podłogę i trzecią na cwu mógłbym wtedy sterować każdym obiegiem oddzielnie a do pompy ładującej bufor założył bym stary sterownik z pieca jaki posiadam i załóżmy że ładowanie bufora zaczynało by się od 50 stopni na tym oddzielnym sterowniku. Powinno to dzialać,jak uważacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Umiejscowienie pompy, układ zamknięty zawór 4D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.