Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasłonięcie kolektorów - domowy sposób


konrad121

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w takie upały jak ostatnio często muszę spuszczać troche wody, aby alarm od sterownika się nie uruchamiał. (raz dziennie, ale jednak)

Problem pojawia się teraz, kiedy zapowiada się, że nikogo w domu nie będzie, a nie chciałbym tutaj kogoś zajmować "a bo alarm może odpalić się o 13 lub 16" przez kilka dni.

Czy zasłaniał ktoś kolektory (z zewnątrz powierzchnia płaska) np. prześcieradłem z gumką i koc termiczny pod to? (koc między prześcieradłem a panelem? Taki mój pierwszy pomysł.

Ewentualnie jakieś inne praktyki/materiały, możliwe że jakiś dany materiał się po prostu stopi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż rolety na solary automatyczne sterowanie rozwiąże problem. Gdy boiler uzyska temp np 75* rolety zasłonią solary i po sprawie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem gustowne szare przescieradło na gumce, na 1/3 paneli, produkcja spadła i pompka robi do wieczora bez przestojów i alarmów. O kocu termicznym nie pomyślałem (za droga inwestycja wobec efektów 😉

).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.