Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłospaw DuoKo 15 tryb lato - problem


maniek1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wszystkich zainteresowanych moim problemem , a mianowicie po włączeniu trybu lato załącza się  tylko pompa cwu i chyba tak  być , lecz pompa tak jak by nie mogła przepchać gorącej wody przez wężownicę , kiedy włączę pompę kotłową wszystko działa ,nie wiem czy to wina rozdzielacza z odspżerzeniem czy może jest błąd w instalacji. Poniżej schemat i zdjęcia .Pozdrawiam

 

schemat.thumb.png.a037d3bfeaba041ca07dfb9ad1daa155.pngIMG_20210522_130317.thumb.jpg.b8a7195c90ab7b4a1ee7731eaf28bcd5.jpg

IMG_20210522_130420.thumb.jpg.b79fd92c577747c81e5f4d053ad2723e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kogo tu obwinić , sprzedawcę w sklepie który mi doradził z tymi grupami pompowymi , czy hydraulika z 20 letnim doświadczeniem który to zakładał i nic nie powiedział , czy serwisanta pieca który był przy uruchomieniu, który podłączał wszystkie czujniki i pompy do sterownika pieca. Ręce opadają z tymi fachowcami , zostaje mi grzanie w trybie zima ,dzięki "sambor" za szybką odpowiedz .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum , czy wystarczy przenieść pompkę od cwu z grupy pompowej na zasilanie ,zaślepić rozdzielacz i powinno działać czy powrót cwu też trzeba przenieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki jeszcze raz , jak znajdę dobrego speca który to poprawi to wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może pomocne będzie to rozwiązanie:

Spróbuj ustawić pompę która ładuje sprzęgło aby działała w trybie LATO. 

Menu serwis (kod podam w wiadomości prywatnej)
Pokaż zaawansowane - wybierz TAK
Ustawienia CO i CWU
Wymiennik ciepła - wybierz TAK 

Od tego czasu, w momencie zapotrzebowania bojlera na ciepłą wodę załączy się równolegle pompa która ładuje sprzęgło i pompa ładująca bojler.

Widzę, że masz ecoNET - możesz również podać swój numer UID i zmienię to zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem i jest super ,dzięki bardzo. Czekam tylko kiedy zasobnik będzie pusty i piec zostanie wyłączony aż do przyszłego sezonu grzewczego , na razie jestem bardzo zadowolony z pieca  i serwisu firmy Kotłospaw ( szybkie odpowiedzi na  maile  i kontakt telefoniczny) , co do samego ecoNet trudno powiedzieć ,jest ok lecz ma małe problemy z serwerem . Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.