Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w wyborze kotła.


JerzyzKaszub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przepraszam z góry , jeśli poruszam temat nie w tym miejscu , gdzie powinienem. Jednocześnie uprzedzam, że w tematyce hydrauliki jestem laikiem. Sporo naczytałem się na forum lecz informacje, które pozyskałem nie w pełni są dla mnie wystarczające, dlatego postanowiłem zasięgnąć rady u Szanownych Państwa na tym forum, za co z góry dziękuję. Otóż tydzień temu zauważyłem wyciek wody  na szwie kotła przy drzwiczkach popielnika, co skutkuje tym, że muszę wymienić piec na nowy- (Zębiec KP 20 zamontowany w styczniu 2007r).Dom o pwierzchni 120 m2 na parterze i ok. 40 m2 na poddaszu ocieplone wełną 20cm - razem po podłogach ok. 160m2. Podłoga i strop ocieplone styropianem gr 12 cm. Komin z cegły - wym. otworu 14x14 cm  - pozostaje bez zmian.Instalacja najprawdopodobniej do przeróbki( tylko jedna pompa na CO + zawór 4D oraz bojler CWU 140 l płaszczowy).  Moim faworytem jest SKAMP PV 13 lecz nie wiem czy dobrze wybieram, ponieważ martwi mnie to, iż w okolicy, w której zamieszkuję ( Błonie, maz.)nie mogę znaleźć żadnego sprzedawcy, ani serwisu jak i instalatorów. Jeśli poradzicie  mi Państwo w tej kwestii, to będę bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź standardowa. Oblicz zapotrzebowanie budynku na ciepło na tej stronie. Następnie podaj wynik, a najlepiej link do niego. Wtedy będzie można radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż na allegro to przywiozą na miejsce,a jak się ma trochę smykałki to najlepiej samemu serwisować.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam wynik ciepła właściwego dla budynku (pdf). Nadmieniam, jak już pisałem wyżej, że powierzchnia ogrzewanego poddasza to ok. 40m2, a w "cieple właściwym" nie ma możliwości podania powierzchni (po podłogach)-używanej dla poddasza, stąd wynik jest mocno zawyżony, gdzie  dla max mocy grzewczej wychodzi 11,9 kW, a niezbędna moc grzewcza  CO + CWU wychodzi 16,0 kW. 

Kolego "lenas 1" ,co do kupna na allegro, to wszystko się zgadza lecz jak pisałem wyżej, muszę przerobić instalację hydrauliczną + montaż pieca,zaś serwisowanie w późniejszym okresie - to sobie poradzę. Najważniejszą sprawą dla mnie jest prawidłowe wykonanie instalacji oraz sam montaż, tak by nie mieć w przyszłości problemów z właściwym funkcjonowaniem ogrzewania oraz gwarancją.

 

 

 

 

'Ciepło Właściwie - jak i za ile ogrzewać' - cieplo_app.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalatorów to można się nieźle nadziać, nawet na tych polecanych przez producenta, więc najlepiej już zacznij studiować poprawne schematy instalacji i nastaw się na pilnowanie "majstra", bo przyjdzie, zrobi po swojemu, a Ty zostaniesz z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z fachowości niektórych instalatorów lecz nie chciałbym uogólniać. Liczę, że na  forum uzyskam pewne wskazówki, rady,  odnośnie samej instalacji i poszczególnych jej elementów, które należy zastosować. Ponieważ w obecnej instalacji mam zamontowaną tylko 1 szt pompy na zasilaniu CO, a wiem, że to jest za mało,będę chciał dołożyć pompę na CWU oraz, jak wyczytałem na forum, należy również zamontować na powrocie. Jeśli źle kombinuję, to proszę poprawcie mnie Panowie.Zastanawiam się jeszcze nad piecem Skamp PV 15 kW Pellet oprócz wcześniej wymienionego Skamp PV 13 kW.Czy otwór komina 14x14cm nie będzie za mały? Jakie elementy(części) powinny znaleźć się w instalacji, czy warto zmienić płytkę palnika na większą oraz jaki ewentualnie wybierać sterownik, który będzie w miarę nieskomplikowany w obsłudze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.