Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzałki do bufora, uszkodzone czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Mam problem i może ktoś mi doradzi. Kupiłem przez internet grzałki do bufora. Po dość długim oczekiwaniu przyszła paczuszka, a w niej grzałki, ale nieco pogięte. Załączam zdjęcia obrazujące problem. Reklamować i zwracać?  Czy nie przejmować się, naprostować ręcznie, montować i grzać?

20210519_195045.jpg

20210519_195115.jpg

20210519_195127.jpg

20210519_195140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gondoljerzy napisał:

Dzień dobry wszystkim.

Mam problem i może ktoś mi doradzi. Kupiłem przez internet grzałki do bufora. Po dość długim oczekiwaniu przyszła paczuszka, a w niej grzałki, ale nieco pogięte. Załączam zdjęcia obrazujące problem. Reklamować i zwracać?  Czy nie przejmować się, naprostować ręcznie, montować i grzać?

 

Nie podłączaj puki nie sprawdzisz  , jak masz miernik to sprawdź je na przebicie na obudowę , jeśli  rurki  korpusu są wgniecione do wewnątrz  to mogą mieć uszkodzoną izolację  i bedzie wojskowa betoniara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Miernik z pomiarem rezystancji mam i pomierzę.  Podłączenie uziemienia też zrobię.  Bedę też musiał sprawdzić martwą strefę, czy jest i jak długa. Nie pomyślałem o tym wcześniej, a wyjścia w buforze mają około 10cm długości. Rurki nie są powgniatane, jedynie solidnie pofalowane. Zdarzyło mi się kilka razy zmieniać grzałki w bojlerach CO i zawsze były proste. Za młodziaka rozcinałem z ciekawości starą grzałkę i miała twardy płaszcz (nierdzewka chyba), a w środku kruchą izolację ceramiczną. Tutaj płaszcz jest miedziany i niklowany, przy takiej długości wygina się łatwo.  Nie będzie problemu, jeśli izolacja pomiędzy spiralkami i zewnętrznymi rurkami ma przewidzianą jakąś elastyczność. Ciekawe, co mi sprzedawca odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.