Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Zaworem Trójdrożnym Vaillant Vcw 15 T3


Blumek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od początku nabycia pieca mam problem z jak domniemam zaworem trójdrożnym (zdjęcie). Mianowicie nie pracuje on w ogóle. Piec był regenerowany przez znakomitego speca z Zielonej Góry, lecz niestety nie miał on dostępu ani do nowego ani używanego zaworu. Po za tym na nowy mnie nie bardzo stać, a i używany ciężko w dobrym stanie dostać.

Wodę w kranie mam na co dzień gorącą ponieważ zawór jest powiedzmy zamknięty na ogrzewanie i spokojnie "latem" piec nie sprawia problemów. Natomiast idzie zima i wiadomo czas zacząć powoli grzać. Niestety zaworek mi to uniemożliwia za bardzo. W poprzednich sezonach radziłem sobie poprzez ręczne uniesienie zaworu do góry tak aby grzały kaloryfery i zarówno była ciepła woda w kranie. Niestety chciałbym uniknąć w jakiś sposób tego w tym roku, ponieważ taki półśrodek nie za bardzo dobrze wpływa na rachunki za gaz.

Teraz mam pytanie czy może ktoś z was miał do czynienia z takim zaworem, rozbierał go, naprawiał?. Jak jest on zbudowany w środku, czy aby na pewno działa jak termostat samochodowy?

Zastanawiam się nad jego rozebraniem i próba regeneracji na własna rękę, ale proszę was o opinie czy to ma w ogóle jakiś sens.

Załączam zdjęcie, na zdjęciu widać również kostkę blokującą zawór aby działało ogrzewanie.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie.

 

post-640-1254920001_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,z tego co na tym zdjęciu widać to jest tam zamontowany wyłacznik krańcowy który jednocześnie wyłącza jakieś urządzenie i załacza drugie , widzę też kawałek bolca z sprężyną który powinien włączać lub wyłączać tą krańcówkę , może się mylę ale ten bolec wysuwa się pod jakimś ciśnieniem a dokręcając sprężyne na bolcu lub ją popuszczając zmieniamy jego siłę .pozdrawiam Tomek

 

post-2-1255082874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guitar jeżeli chodzi ci o ta rurkę z lewej strony to jest to czujnik, który w razie przegrzania wody wyłącza piec. Powiedz mi o jaką etykietę ci chodzi? całego pieca czy samego zaworu?

 

tomekbJeżeli chodzi o krańcówki to są dwie jedną widać na zdjęciu, wiem że jak ją wcisnę to odłącza gaz z palników, natomiast druga przy normalnej pracy jest włączona cały czas i nie wiem za co odpowiada. po prostu gdyby ten zawór działał normalnie to by się sam u nosił do góry i włączał tę krańcówkę.dlatego nie wiem czy jest to zawór na działający na zasadzie termostatu czy tez właśnie ciśnienia.Natomiast jeżeli chodzi o ta sprężynę owszem jest tam śrubka regulacyjna ale wydaje mi się że służy ona tylko i wyłącznie do ustawienia momentu włączenie/wyłączenia tej krańcówki.Ta sprężynka jest za słaba żeby cokolwiek unieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem dzięki za zainteresowanie, znam fachowca który regenerował ten piec i jak pisałem nie mógł dostać tego zaworu.Są dostępne w Niemczech np. na ebay za około 320 zł ale jakoś nie mam zaufania do transakcji z zagranicy. I nie bardzo mnie w tej chwili stać.

 

tu przykład:

Zawór 1

 

Zawór 2

 

Jednak cały czas proszę jeżeli ktoś wie jaka jest zasada działania tego zaworu, proszę się odezwać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.