Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet Drewmet Biotec Kompakt i duże spalanie


szczecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zainstalowany kocioł na pellet Drewmet Biotec Kompakt 16kW. Kocioł ogrzewa dom około 130 m2 oraz zasobnik CWU 200l. Dom budowany w 2005 roku, beton komórkowy 24+10 styropian, poddasze ocieplone 21 cm wełny okna 2 szybowe plastiki. Instalacja C.O. mieszana (3 pętle podłogówki + 12 grzejników panelowych + 2 grzejniki drabinkowe w łazienkach). Temperatura w domu około 22 stopnie. I przy takich parametrach kocioł powinien spalać (wg kalkulatorów) około 3,5-4 t pelletu rocznie a mój pali 7t. Schemat kotłowni w załączniku. Ustawienia temperatur: 43 stopnie przy +10 na zewnątrz, 46 przy 0, 49 przy -10 i 52 przy -20. Proszę o sugestie czy "coś" jest schrzanione w instalacji (instalacja w sumie zrobiona zgodnie z proponowanym projektem z instrukcji kotła z wyjątkiem jednego szczegółu, że powrót C.W.U. łączy się z powrotem C.O. i wchodzi na zawór mieszający trójdrogowy a w schemacie z instrukcji wchodzi bezpośrednio na powrót kotła a na zawór mieszający wchodzi jedynie powrót z C.O.). Czy może jednak szukać w ustawieniach sterownika kotła.

Dziękuję za wszystkie sugestie. 

Pozdrawiam

Krzysiek

schemat instalacji.pdf biotek schemat-1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wrzuć wynik z cieplowlasciwe.pl

wydaje mi się ze kocioł masz o wiele za duży na dom w takim standardzie nie będzie więcej potrzebne jak 50w na m2 wiec w największe mrozy pewnie z 8-9 kw max a średnio ze 4. 
wypełnij i wklej wynik zobaczymy.

Niestety jak masz za duży kocioł  zainstalowany to bufor ciepła  od ratuje. Ale wpierw wynik.

przy takim zapotrzebowaniu to szkoda kasy na kocioł a wstawiać PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2021 o 19:33, tomii1 napisał:

Wrzuć wynik z cieplowlasciwe.pl

Wynik zapotrzebowania wyliczony na stronie cieplowlasciwe.pl https://cieplo.app/wynik/exrp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.