Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie pompy z pwm pod sterownik


kaska549

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem taki ze założylismy solary na dachu mam sterownik i pompkę z pwm i wszystko jest jasne czujniki pwm idą pod 1 i 2 a gdzie mam podłączy zasilanie pompki? Wstawiam zdjęcia schematu i pompka p1 czyli główna ma dwa kable pmw i zasilania i pmw czujniki są a drugi kabel nie idzie też do sterownika? 

Screenshot_20210510-153745_Office.jpg

Screenshot_20210510-203709_Office.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaska549 napisał:

czujniki pwm idą pod 1 i 2 a gdzie mam podłączy zasilanie pompki?

PWM to nie są czujniki. To tak gwoli ścisłości.

PWM jest wyjściem cyfrowym sterownika do regulacji mocy pompki (pośrednio prędkości). Oprócz sterowania PWM pompka musi mieć zasilanie masz to oznaczone jako 230V 50Hz. Może być prosto z gniazdka lub poprzez wyłącznik sterownika, możesz również wykorzystać programowe wyjścia P2 lub P3 w zależności od funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz możliwość diagnostyki  PWM (potrzebny oscyloskop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sterownika, sprawdz czy w trybie ręcznym jest możliwość zadawania prędkości do pompy. Jeśli ręczny działa to trzeba szukać w parametrach, ten przepływomierz masz podpięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz pompę główną z sterowaniem elektronicznym PWM podłączoną prawidłowo.
 

ps.
Zapewne niepokoi Ciebie zużycie energii elektrycznej przez taką pompę w dni pochmurne lub o nocnej porze.
Można amperomierzem lub cęgami dietza spróbować zmierzyć przepływający prąd, ale zapewne nie będzie to pomiar dokładny (ze względu na pulsacyjne podawanie napięcia zasilającego do pompy). 

Brak sygnału PWM nie uruchamia pompy, natomiast elektronika pompy jest w stałym oczekiwaniu na taki sygnał i pobiera energię elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Czyli masz pompę główną z sterowaniem elektronicznym PWM podłączoną prawidłowo.
 

ps.
Zapewne niepokoi Ciebie zużycie energii elektrycznej przez taką pompę w dni pochmurne lub o nocnej porze.
Można amperomierzem lub cęgami dietza spróbować zmierzyć przepływający prąd, ale zapewne nie będzie to pomiar dokładny (ze względu na pulsacyjne podawanie napięcia zasilającego do pompy). 

Nie o to chodzi Problem tkwi w tym że po prostu pompka pracuje cały czas a ona powinna tylko się włączyć Gdy temperatura na solarze przekroczy odpowiednio wartość a gdy spadnie powinna być wyłączona a mój problem polega na tym że ona chodzi Cały czas schładzajac mi wodę w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz również czy pompka ma możliwość wyboru tryby pracy (przełączyć na PWM). Mize jest ustawiona na stała prace (bieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaska549 napisał:

A co z tym przepływomierzem ,,,

Cytuje słowa z instrukcji sterownika.

"Dwustopniowa kontrola przepływu – bez potrzeby dołączania przepływomierza".

ps. 
Sprawdź także odczyty czujników temperatury, oraz ich prawidłowy montaż oraz wybór miejsca instalacji czujnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki 1 to plus 2 to minus. Mając multimetr byłoby pewne. Nie musi tak być być może producent sterownika zdefiniował to po swojemu. Zasada jest ze po obu stronach ma być podłączone tak samo. Kolorki kabelków nie musza za nic odpowiadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.