Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni mam zainstalowany Termet ecocondens gold plus 1F, 25 kw. wersja oprogramowania b16, posiada wyjście LIN.
Obecnie kocioł jest podpięty pod czujnik temperatury zewnętrznej oraz sterownik pokojowy ON/OFF.
Instalacja w 100% grzejnikowa + zbiornik CWU 120 l.
Chcę mieć coś bardziej mądrego niż ten ON/OFF. Pomyślałem o rozwiązaniu Termet Comfort.
Czy ktoś używa/zna pełną listę funkcjonalności tego rozwiązania i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami?
Przejrzałem to co można odnośnie tego rozwiązania; Q&A,  filmy na FB,  PrntScr aplikacji i komentarze ze sklepu Play- wszystko to, to bardzo skąpe informacje.

Dla mnie bardzo cenną informacją jest dostęp do historii parametrów pracy kotła przy określonych nastawach.
Wtedy można coś wnioskować i modyfikować w ustawieniach.

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Postanowiłem odświeżyć swoje zapytanie, może ktoś używa tego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również jestem w trakcie dokształcania się i szukania informacji na temat tego systemu. Moduł comfort nie obsługuje żadnej historii ani statystyk - jest to oficjalna informacja jaką uzyskałem od firmy Termet drogą mailową. Ogólnie pobierz sobie ze sklepy Play ich aplikację na Androida, znajdziesz tam konto testowe/demo dzięki któremu jesteś w stanie zapoznać się z możliwościami systemu.

Edytowane przez burner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dziś zakupiłem, jutro może montaż 😃

Widzę, że doszedł też moduł rozszerzeń z obsługą dodatkowych pomp, zaworów mieszających,czujnika sprzęgła. Robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączony i działa;). Jak dla mnie bomba, wreszcie mam podgląd na cały kocioł przez neta,i pięciopunktową krzywą grzewczą,bo korzystam tylko z regulacji pogodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temperatura powrotu, zewnętrzna,obliczona przez pogodówkę,aktualna zasilania,oraz czy pracuje pompa i wentylator bez wartości liczbowych mocy,oraz czy palnik pracuje i czy jest to moc minimalna.

Jest też podgląd na ustawione parametry Pxx.

Jak wybierze się sterowanie termostatem pokojowym to wylicza sobie temperaturę zasilania i w miarę osiągania zadanej pokojowej ją zmniejsza. Ale co dzieje się jak osiagnie to nie sprawdzałem,bo korzystam tylko z pogodowki,bo nie mam pomieszczenia referencyjnego i u mnie takie sterowanie się nie sprawdzi.

 

IMG_20211110_135124.jpg

Edytowane przez WojtuNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ponad miesiąca komplet ; moduł komfort i regulator komfort i widoczne są:

- temperatura nastawiona i aktualna w pomieszczeniu referencyjnym (jak masz regulator komfort)
- parametry pogodówki; temp. na zewnątrz, max.temp.  na kotle wynikająca z krzywej grzewczej
- parametry kotła; temperatura maks. jaką sobie sam ustawiłeś, temp zasilania, powrotu, pompa i palnik tylko OFF lub ON ( przy czym jeśli palnik jest na min. to jest taki komunikat. Nie wyświetlają się aktualne wartości Pr, Fr (napiszę do jednego inżyniera z firmy Tester i poproszę o pokazanie tych parametrów w taki sposób jak na kotle.
- CWU; temp. nastawiona i aktualna
- możliwość przesunięcia równoległego krzywej grzewczej (w wyznaczonych godzinach)
- możliwość regulowania dynamiki pracy kotła w powiązaniu z pogodówką i regulatorem komfort. Inaczej mówiąc można ten parametr ustawić tak, że jeśli zależy nam na szybkim dogrzewaniu pomieszczeń, to on (w skali od 0 do 9,9) ustawiony na 9,9 każe w jakimś stopniu i przez jakiś czas ignorować  krzywą grzewczą Taki trochę "ręczny PID" 😉. Do końca nie poznałem jeszcze tego mechanizmu.

Dodatkowo widoczne wszystkie nastawy serwisowe. Można je zmieniać z poziomu aplikacji, ale jak się wcześniej włączy na kotle dostęp do opcji serwisowych.

Dla mnie ten zestaw komfort to rewelacyjne rozwiązanie z ogromnymi możliwościami.

Wyjątkowo prosta i intuicyjna obsługa.

Edytowane przez olvap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, olvap napisał:

Można je zmieniać z poziomu aplikacji, ale jak się wcześniej włączy na kotle dostęp do opcji serwisowych.

O tego nie wiedziałem, gdzie to trzeba zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie pokazałeś zrzut ekranu jest >konfiguracja<, to jest to🙂

Tam widzisz co aktualnie masz.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, olvap napisał:

Tam gdzie pokazałeś zrzut ekranu jest >konfiguracja<, to jest to🙂

Tam widzisz co aktualnie masz.

Kolega pewnie pytał w jaki sposób należy włączyć dostęp do opcji serwisowych w kotle, aby móc nimi manipulować z poziomu aplikacji.
 

49 minut temu, WojtuNie napisał:

Jak wybierze się sterowanie termostatem pokojowym to wylicza sobie temperaturę zasilania i w miarę osiągania zadanej pokojowej ją zmniejsza.

Wychodzi na to, że ludzie z Termetu siedzący za biurkiem nie do końca wiedzą co potrafią ich urządzenia. Pytałem się mailowo czy moduł potrafi manipulować temperaturą wody aby utrzymać w miarę równomierną temperaturę w pomieszczeniu to odpisali, że nie ma takiej opcji.

Całość ciekawie wygląda, szkoda tylko że aplikacja nie wyświetla PR i FR oraz nie posiada statystyk pracy kotła chociaż z ostatnich 24 godzin, wtedy byłby to moduł idealny do tego kotła. Mogliby jeszcze popracować nad interfejsem aplikacji oraz wyglądem regulatora pokojowego ale to są rzeczy drugorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że w apce jest podgląd to wiem ;), tylko co trzeba zmienić w kotle żeby można zmieniać to przez moduł ?

Bardziej chyba by trzeba rozmawiać z ludźmi z Testera,bo oni tworzą sterowniki i pewnie oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, olvap napisał:

Dodatkowo widoczne wszystkie nastawy serwisowe. Można je zmieniać z poziomu aplikacji, ale jak się wcześniej włączy na kotle dostęp do opcji serwisowych.

To można je zmieniać,czy nie,bo już się pogubiłem;)  

I co należy ustawić w kotle, aby była taka możliwość?

4 godziny temu, colander napisał:

Nie da się 🙂 ... a szkoda.

Czego się nie da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,bo nie każdemu przypasuje krzywa prostolinijna,a tak mamy 5 punktową. I ciekawy jest ten moduł rozszerzeń,jak ktoś ma sprzęgło i dodatkowe pompy i(lub) mieszacz.

I tak jeszcze informacyjnie 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/38049-sprzedam-sterowniki-ot/?do=findComment&comment=592035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł z wyjściem LIN (dedykowany kabel wychodzący z kotła) Podłączyłem ten kabel do modułu w dedykowane gniazdo. Wszystko co było wcześniej podłączone (sonda CWU i zewn. czujka temp.) zostały na swoim miejscu. Jedynie w puszcze kotła wyjąłem odpowiednią zworkę (była tylko jedna więc nie było problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W kotle zostaje tylko i wyłącznie czujnik CWU i temperatury zewnętrznej, należy usunąć wszystkie dodatkowe termostaty pokojowe i zworkę Timer do sterowania grzaniem CWU.

Edytowane przez WojtuNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś tzw pakiet startowy,to masz też nastawnik "termostat pokojowy" i nie widzę potrzeby stosowania kolejnego termostatu nad którym nie będziesz miał zdalnej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku też chwilowo pojawił się jakiś problem. Jak się okazało, to moja wina, bo nie trzymałem się kolejności czynności zawartej w instrukcji. Zabrałem ze sobą do kotłowni ; telefon, moduł, regulator oraz instrukcję. W około 30 minut wszystko zadziałało jak należy i wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.