Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile może kosztować przemurowanie 1 metra komina


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Pany ile może kosztować zrzuceniekońcówki  komina do dachu i postawienie od nowa nad dachem ok 80-100cm , pomijam cegłę bo tą kupiłem hm 5,50 sztuka masakra jakaś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sam wymurować tej końcówki komina. Ja miałem brać fachowca,ale ciągle zmieniał termin,więc się wkurzyłem i sam postawiłem. Fakt bawiłem się z tym tydzień czasu, każdą cegłę kilka razy sprawdzałem poziomicą. Jak na pierwszy raz to chyba nie mam się czego wstydzić 863c25032bdb13024c1e6ee3a036208b.jpg&key=08f6bd46f7891782b5efd5bd46ff0521b791d1bbbd59827b4448b506394b8997

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No klinkier drogi ale jest na lata . Ja też sam murowałem na zaprawę do klinkieru . Jak się nie czujesz dobrze w murowaniu to kup listewki do fug ( są specjalne ) , rolka taśmy dekarskiej na obróbkę przy dachu i silikon dekarski jak ewentualne blacharskie obróbki . Ja obrabiałem do blachy , żadna filozofia . Szlifierka ręczna  z tarczą diamentową , kielnia , poziomica wiadro na zaprawę z kawałkiem sznurka .

Dla murarza to dzień roboty ( bo i tak od razu nie pociągnie całości ) tylko nie każdy chce się w obróbki blacharskie bawić a szukać potem dekarza , lepiej samemu ogarnąć . Jak dach płaski to bez strachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No sam na dach mam strach wejść po tym jak trzy lata temu spadłem i złamałem kręgosłup 5 kręgów kompresyjnie więc wiecie czemu pytam , murarki się nie boję , pytam bo miałem zeszłą sobotę gostków i za zrzucenie ok 80 cm komina i wymurowanie ok 80 cm skasowali 800 zł a blachy tzn opierzenie dopiero za tydzień , materiał mój więc wyjdzie mnie to co najmniej 2 koble i chyba to ciut za dużo tak mi się wydaje a i cegłę wyciągałem z wyczystki a co tam jeszcze jest nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarz z pomocnikiem (ogólnie dwóch ludzi) to mniej jak 500 za dniówkę nie ma. Wiec ta cena jest według mnie ok. W jeden dzień tego nie zrobią bardziej bym stawiał dwa dni. Rozbiórka + murarka a gdzie wykończenie… Nie wszyscy z taka drobnicę się bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.