Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejście na gaz -prośba o pomoc w doborze pieca


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - pacjent to domek parterowy 110 m2  tylko podłogówka , obecnie piec na ekogroszek, zdecydowanie przewymiarowany, 25kW z podajnikiem tłokowym oraz  bojler 140l - wanna raz dziennie plus jeden prysznic - jaki radzicie piec gazowy z zasobnikiem ciepłej wody - miejsca na zasobnik i piec jest odpowiednio dosyć (podpiwniczona kotłownia 28m2/2 m wysokości) komin wraz z szybem wentylacyjnym jest w kotłowni. Warunki przyłącza otrzymałem, umowa podpisana - czas gazownia ma podobno dwa lata - nie wiem jak szybko doprowadzą go do ogrodzenia i kiedy brać się za instalację wewnętrzną.

154776975_ciepowlasciwe.jpg.0ae93c51425930230e14441ffc37d5ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki 20kW by był dobry czy ten 15kW lepszy? Jaki ten zasobnik z wężownicą do niego i czy te zespoły pompowe, sprzęgła itp są w moim przypadku niezbędne - sterowanie to chyba jakaś pogodówka? - póki co nie ma sterowania na węglowym tylko idzie mi 30 stopni na podłogę cały okres grzewczy przez zawór trójdrogowy i to tyle.. a taki zestaw jak ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej junkers ZSB14-5C + sterowanie pogodowe,

Jak dobrze wykonana instalacja podłogówki to nic nie potrzeba, może reg pokojowy

Kocioł gazowy ma w sobie pompę, która takie małe podłogi powinna sama ruszyć bez problemu , bojler nie wymaga dod pompy, ta z kotła to obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie - to podpiwniczenie mam nieogrzewane - obecnie zasobnik mam w piance z Kospela (płaszczowy 140l) - jaki by był dobry zasobnik do tego piecyka junkersa w przypadku nieogrzewanych pomieszczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 14kW powinno wystarczyć? Jak byś miał namiar na dobre ceny to daj znać proszę:)) i dziękuje za dotychczasowe porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie podpinam się pod temat.

Przejście z kopciucha na gaz.

Mam prośbę o pomoc w doborze mocy kotła i zastosowania rozwiązania jego montażu.

Dom 140 m2 nieocieplony gazobeton, 2 kondygnacje i kotłownia w piwnicy. W chwili obecnej mieszkają dwie starsze osoby, a piętro nie jest wykorzystywane.

Modernizacja instalacji  z kotła stałopalnego na kocioł gazowy np.( Condens 2300iW lub Junkers Cerapur Smart)  + zasobnik 120l ( dwie łazienki, bez cyrkulacji) jako sterowanie CW 400 + MM 100. Instalacja tylko grzejnikowa (10 grzejników płytowych), zamknięta podłączona rurami miedzianymi w sumie 7  obwodów (cztery parter i 3 piętro)  sprowadzone do kotłowni rurami fi 18. Wymyśliłem aby poprawić komfort pracy dla  kotła zastosowanie sprzęgła i te 7 obwodów wpiąć za sprzęgłem razem z dodatkową pompą obiegową sterowaną przez MM100.

I tu mam pytanie, czy warto zastosować sprzęgło ? i zastanawiam się na mocą kotła 15 KW czy 20 KW.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

 Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicz zapotrzebowanie ze strony ciepło właściwe to będzie więcej wiadomo jaki kocioł dobrać ,20 kw  też będzie dobry moc minimalna taka sama jak 15 .kw.Sprzeglo i mm100 nie są potrzebne ,pompa z kotła wystarczy.Regurator wystarczy cw100 jak tylko jeden obieg grzewczy ma te same funkcje co cw400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tak szybką odpowiedź.

Jeżeli sprzęgło nic nie zmieni to może wstawić Termeta Golda, czy jednak Bosch ma lepszą modulację i jakość.

Pytam bo to zawsze trochę taniej, ale z drugiej strony nie chcę oszczędzać na kotle bo to w końcu "serce" instalacji a tym bardziej, że będzie częściowy zwrot z programu czyste powietrze

 

2021-06-07 (3).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Wracając do tematu kotła -instalator namawia mnie na kocioł z wbudowanym zasobnikiem 40 l zamiast dodatkowego - twierdzi że tylko podłogówka w parterowym 110m2 i trzy osoby to wystarczy i nie ma sensu grzać 120 l - mam dużą kotłownie i miejsce ale nie wiem na co się zdecydować. Nie chcę czekać na ciepłą wodę pół minuty ale możliwe że ten zbiornik to rozwiązuje - jakie są Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupie wstawie do piwnicy i będzie temat pozamiatany... za dużo chyba tych teorii - też mi się zdaje, że lepiej mieć 120l wody i w razie co grzałkę elektryczną - gdyby gazu brakło - może ktoś coś widział na promocjach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłogówkę czy grzejniki? Nie wiem czy na samą podłogówkę starczy pompka z pieca. Możesz dać znać gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam grzejniki łącznie 125 żeberek, dwie spore drabinki w łazienkach i trochę podłogówki, jakieś 15 m2. Wszystko ładnie grzeje, chodzi to na samej pomoce z kotła. Wszystko co było potrzebne zakupił dla mnie mój instalator. Za wszystko łącznie z kominem zapłaciłem 10500 zł w tych pieniądzach ma mi jeszcze założyć sterownik Volt Polska z obsługą z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.