Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej?


RedEd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Marketowa brama dwa skrzydła po  195cm i 150cm wysoka, lekka konstrukcja (sam podnoszę skrzydło) ale dość "gęsta", pytanie jaki napęd wybrać by nie trzaskało i nie rozsypało się zaraz i działało z wiekszej odległości, może nawet przez komórkę a nie kosztowało więcej niż brama?

?

Ilość cykli na  dobę to minimum 4, słupki wąskie 10x10cm metalowe, na co zwracać uwagę przy wyborze? 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek z Remont for You niedawno montował bramę, można dostać 5% rabatu.

https://www.elektrobim.pl/sklep/naped-bramy-przesuwnej-automat-kse380/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zaglądałem i nawet na ytube widziałem firmowe filmiki.

 

I jeszcze jedna sprawa: nie bardzo mi pasują odboje do pozycjonowania bramy otwartej. Same życzenia, ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz napędy beninca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice wingo3524 hi-speed.

Fajne bo Czas otwarcia skrzydeł ok.8s. Cena jak pamietam około ~1800pln komplet. Montaż własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, budżet nie guma, nie rozciąga się, ale pomyślę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź firmę Elektro-Bim.  Półka cenowa raczej średnia.  Montowałem u siebie w tamtym roku, i jak na razie automatyka działa bezbłędnie. Mają sporo filmów pokazowych, więc po obejrzeniu sam wszystko zamontowałem, nie mając wcześniej styczności z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pochłaniacz jaki model wybrałeś? Jak szybko się otwiera i czy zwalnia przy zamykaniu i nie "trzaska" bramą? Dzięki za odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja brama stawia duży opór powietrza, więc mam najmocniejsze siłowniki. Centrala to ETM 02, o ile dobrze pamiętam. Tak. Otwieranie, jak i zamykanie odbywa się w trzech cyklach. Pierwszy jest cykl rozpędzania, gdzie brama otwiera się powoli, po chwili idzie pełną prędkością, a przy końcu cyklu znowu zwalnia. Oczywiście czas tych cykli jest regulowany. Poprawkę jednak trzeba brać podczas zmiany temperatur. Zimą mechanizmy ciężej chodzą, więc można zmienić czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam "gęstą" bramę. Jak dużą masz bramę? Możesz zdjęcie zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło bramy ma wymiar 1700x2000.  Szkielet wykonałem z kształtownika 40x40x2, oraz 40x40x3, tam gdzie są zawiasy. Wzmocnienia 40x20x2. Dzięki temu skrzydła są na tyle lekkie, że sam je mogłem zamontować. 

Zdjęcia wkleję niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210430_193212.jpg

20210430_193314.jpg

W skrzynce elektrycznej widocznej obok bramy schowałem centralę. Zasięg pilota to ok. 30- 40 metrów. Jak widać nie mam zamontowanej lampy ostrzegawczej, która posiada dodatkową antenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia, ładnie wyszło. Układ mam taki sam, tylko po lewej stronie mam 80cm, akurat na box na śmieci, te worki to porażka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ?  mnie też się podoba.   

Boks na kosze to dobry pomysł. Muszę się nad tym zastanowić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarnę do końca to wstawię zdjęcia. Dzięki, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki . Też myślałem o napędzie ale potrzebuje żeby jedna połówka bramy otwierała się na zewnątrz a druga do środka , panowie da się to jakoś pogodzić tymi napędami . Warunek żeby oba napędy  były od środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się dało. Są systemy otwierające do zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, tu jest pokazane jak montujesz w zależności od kierunku: https://allegro.pl/oferta/automat-bramy-skrzydlowej-naped-khea-pelen-zestaw-9748273391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tu jest wszystko albo na zewnątrz  albo do wewnątrz a mnie chodzi o układ mieszany czyli jedno skrzydło na zewnątrz a drugie do wewnątrz . Już widzę że problem się pojawia z samą fotokomórka bo któreś skrzydło musiało by przeciąć wiązkę i wtedy brama "stop". Chyba pozostanie wymiana na przesuwną ale nie chce mi się znowu ryć w kamieniu  pod fundament .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fotokomórka działa od razu po ruszeniu napędów? Ktoś wie?

Może wiązka pod bramą? Pytanie ile potrzeba miejsca? 

Eee trochę przekombinowane, ale pewnie jakieś rozwiązanie jest już wymyślone, pytanie czy dla zwykłego zjadacza chleba osiągalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, ale na pewno nie można zamknąć, jak coś przecina wiązkę fotokomórki.

Jeden siłownik założyć sposobem do środka, a drugi na zewnątrz. Następnie odwrócić bieguny na silniku tego co otwiera na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym pomyślałem, ale trzeba coś wymyślić z fotokomórką by @mac65 nie musiał kopać kamieni... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

No kurna łom i kilof to podstawowe narzędzia u mnie w ogrodzie . Nawet drzewko posadzić to nie ma co brać się za robotę bez tych narzędzi . Orzecha jak posadziłem to 3 lata siedział bez ruchu aż w końcu puścił młodziaka z boku a stary musiałem wyciąć  taki to u mnie urodzaj w glebie . Nawet kret jak się trafi to ryje po wierzchu puki   go pies nie  dorwie  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długości skrzydła zostawić szczelinę, aby podczas otwierania nie zasłaniała wiązki. Trochę roboty z tym będzie, ale wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac65 cytat z aukcji napędu beninca

Funkcje centrali HEADY:

  • centrala dla 1 lub 2 silników, idealna do bram skrzydłowych
  • łatwe programowanie dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi
  • wyjmowane kostki zaciskowe
  • kontrola ilości cykli na wyświetlaczu
  • elektroniczna regulacja momentu obrotowego
  • wbudowany odbiornik radiowy 433.92 MHz. Możliwość wgrania 64 kodów stałych lub zmiennych
  • wyjście 24V do sygnalizacji statusu bramy
  • wyjście elektrozamka
  • wyjście 230Vac do lampy ostrzegawczej
  • funkcja zwolnienia w fazie otwierania i zamykania
  • programowane wejście fotokomórek do specjalnych ustawień podczas otwierania
  • funkcja furtki (częściowe otwarcie jednego skrzydła bramy)
  • wyjście drugiego kanału radiowego w celu automatyzacji innych urządzeń
  • centrala może współpracować z siłownikami hydraulicznymi
  • hasło dostępu do programowania centrali

Trzeba by instrukcję zobaczyć, ale brzmi obiecująco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.