Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciemniak że mnie pomóżcie


Zielony39

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Tu szybciej mi pomożecie niż ja się wyedukuje. 

Mam kran na ogrodzie pewnie 1 cal(chyba taki jest standardem) GZ. Chcę przymocować rurkę plastikową i schować przyłącze pod kostką brukową i w skrzyni rozdzielić to na 4 /5 tras. Jaką rurka PE czy PEX schować go? Jakim czym połączyć to nypel czy co? Jakie fi? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zrobisz weź pod uwagę fakt,że jak rura nie będzie na odpowiedniej głębokości to w zimie tą "instalację" po prostu rozmrozi.Nie bez powodu wodę doprowadza się do budynku poniżej strefy przemarzania gruntu,która jest różna w różnych rejonach Polski nawet i 1,4m.Chyba,że bardzo dobrze ocieplisz rury.Co do samej instalacji to bym zrobił z rur PE są do niej dedykowane kształtki skręcane(kolana,trójniki,przejścia na gwint) najlepiej włoskiej firmy Unidelta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Zielony39 na forum Info-Ogrzewanie.

Przejrzyj w sieci systemy nawadniania ogrodów. Po tej lekturze nie będziesz już "ciemniakiem".

ps.
Rury i osprzęt tego systemu można prowadzić płytko pod ziemią, a przed sezonem zimowym poszczególne obwody "wypłukać" sprężonym powietrzem z kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 

3 minuty temu, Grundfos napisał:

Pewnie fi 32 wystarczy.A czemu ma służyć rozdzielenie na trasy?Wyparować tak szybko nie wyparuje ale możesz spróbować przedmuchać rurę kompresorem aby pozbyć się z niej wody

Podział pod wężyki skraplajace pod włóknina żebym nie musiał węża rozkładać. Stąd 4 trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej rura PE do systemu nawadniania. Od kranu do skrzynki daj rurę PE niebieską takiej średnicy wew jak od kranu. W skrzynce najlepiej skręć kolektor i z niego już rura PE do nawadniania. Złączki stosuj skręcane nie wciskane. Na zimę odcinek od kranu do skrzynki jak i linie kroplujące trzeba przedmuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.