Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła secom.


Marcelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad wyborem kotła firmy secom.Do ogrzania dom z lat 70' ocieplony zewn. 10 styropian, i pod dachem 25 wełna. Powierzchnia niecałe 180 M2, parter i piętro. Na ciepło właściwe wyszło: 14kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU), 11,3 Kw – maksymalna potrzebna moc grzewcza.

Brałem pod uwagę skamp- pv 13kw, bo słyszałem, że da radę, choć w danych ma napisane do 170m2 nowe domy. Może z technixa 15kw lub 19kw. Nie chcę też przewymiarować, bo to też nie dobrze. Zatem co polecacie? Co najlepiej by się sprawdziło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg obliczenia to tak właśnie widełki 13-15kW

Albo taki Skamp-pv PV13kW

Tu często dla świeżego budownictwa trafia na ok 170mkw, jak instalacja nie będzie spartolona to swobodnie ogarnie 180mkw ocieplonego, świeżego domu.

Albo ten Technix 15 kW i większego nie ma potrzeby dobierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.  Oczywiście chodziło mi o paliwo na ekogroszek. 

Jeśli chodzi o kotły na ekogroszek z możliwością palenia pelletem czy takie będą dostępne? Bo czytałem, że można zmienić płytę i przejść na pellet ale może dałoby się palić oby dwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa w druga stronę. W modelach pelletowych (które mają pełne uzbrojenie wraz z zapalarką, sterownikiem na oba paliwa itd.) można zejść do palenia ekogroszkiem.

Modele pelletowe mają:
drugi górny podajnik pelletu (do palenia ekogroszkiem trzeba go zdemontować i dać zaślepkę na kosz)
separacja montowana między koszem a palnikiem (demontaż aby palić ekogroszkiem)
inna płytka do palenia pelletem (zakup i zamiana płytki do palenia ekogroszkiem wraz z atestami do tego paliwa i ewentualnie tabliczkami do tego paliwa)
zmiana w sofcie

Te dwupaliwowe czy jak już się nazwa przyjmuje potocznie hybrydowe to:
Skamp-PV 15 Pell (15kW pellet z opcją palenia ekogroszkiem)
TechnixPel 15kW (pelletowy z opcją zejścia do ekogroszku)

Wyjściowo sa to kotły na pellet z atestami na pellet, klasą energetyczna A+ na pellecie i emisja pyłu do 20mg/m3 na pellecie uprawniająca do wyższej dotacji na tym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.