Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Dobrze Ustawić Sterownik Menuet


flowhere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dopiero zaczynam przygodę palacza w moim nowym domu.

Posiadam dwa źródła ciepła:

1. kominek z własnym sterownikiem (płaszcz wodny), ale on będzie najprawdopodobniej używany więcej od przyszłego sezonu gdy drewno "dojdzie"

2. piec firmy Heizetechnik Eko Duo ze sterownikiem Menuet

Co w domu?:

parter ok 80 m 2 powierzchni grzejnej (podłogówka plus grzejnik kanałowy)

I piętro jakieś 90m2 po podłodze (grzejniki konwektorowe)

Izolacja budynku wydaje się być wystarczająca:

brak piwnicy, spód 15cm steropian, ściany 36cm bloczki SOLBET plus styropian, dach wełna min 15cm+5cm RockWoll Toprock

Zbiornik na wodę 220l.

Na razie paliłem i drewnem (odpadami z budowy) i groszkiem (czeskim).

Wiem że groszek niezbyt dobry, ale do końca potrafię poradzić sobie z ustawieniami sterownika.

Woda w bojlerze i na dole (podłogówka) nagrzewa się bardzo szybko (ok.2-3godz - rozpalam na razie raz dziennie),ale gorzej jest na piętrze, sterownik bardzo rzadko "wysyła" tam wodę. Nawet zastanawiałem się czy nie jest uszkodzony, bo:

Nast.kotła 65 na kotle 59

Nast CWU 55 woda ma 54

Nast zawór 60 na zaworze 49

a sterownik nic nie robi, żadna kontrolka się nie pali, pompki stoją.

A może podpowiecie mi jakie są najlepsze ustawienia dla palenia drewnem, a jakie do palenia groszkiem. Może (na pewno) problem z niedogrzaniem piętra leży właśnie po stronie złych ustawień sterownika.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam!

Dopiero zaczynam przygodę palacza w moim nowym domu.

Posiadam dwa źródła ciepła:

1. kominek z własnym sterownikiem (płaszcz wodny), ale on będzie najprawdopodobniej używany więcej od przyszłego sezonu gdy drewno "dojdzie"

2. piec firmy Heizetechnik Eko Duo ze sterownikiem Menuet

Co w domu?:

parter ok 80 m 2 powierzchni grzejnej (podłogówka plus grzejnik kanałowy)

I piętro jakieś 90m2 po podłodze (grzejniki konwektorowe)

Izolacja budynku wydaje się być wystarczająca:

brak piwnicy, spód 15cm steropian, ściany 36cm bloczki SOLBET plus styropian, dach wełna min 15cm+5cm RockWoll Toprock

Zbiornik na wodę 220l.

Na razie paliłem i drewnem (odpadami z budowy) i groszkiem (czeskim).

Wiem że groszek niezbyt dobry, ale do końca potrafię poradzić sobie z ustawieniami sterownika.

Woda w bojlerze i na dole (podłogówka) nagrzewa się bardzo szybko (ok.2-3godz - rozpalam na razie raz dziennie),ale gorzej jest na piętrze, sterownik bardzo rzadko "wysyła" tam wodę. Nawet zastanawiałem się czy nie jest uszkodzony, bo:

Nast.kotła 65 na kotle 59

Nast CWU 55 woda ma 54

Nast zawór 60 na zaworze 49

a sterownik nic nie robi, żadna kontrolka się nie pali, pompki stoją.

A może podpowiecie mi jakie są najlepsze ustawienia dla palenia drewnem, a jakie do palenia groszkiem. Może (na pewno) problem z niedogrzaniem piętra leży właśnie po stronie złych ustawień sterownika.

Proszę o pomoc

 

Witam Mam piec Heiztechnika eko duo 17 z Manuetem. probowalem ten czeski e-goch...i jakos nie bardzo..tzn pali sie ale duze spalanie malo efektow. na e-g kamiennym z pierwszego lepszego skladu wiec nie wiem jakiej jakosci kocial daje rade.ustawienia. temp zadana 65. podawanie 8s. przerwa 47s. dmuchawa4. podtrzymanie 5min.podawanie 8s. dmuchawa 15s.(przeslona na dmuchawie mx otwarta..a mam )

grzeje.85m2 podlogowki parter + jeden grzejnik na poddaszu.(docelowo 3 grzejniki na poddaszu 2 drabinki.110m2 podlogowki.opcjonalnie garaz)pozdrawiam.wrazie co sluze pomoca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc napiszę tutaj. Mam problem gdyż w sterowniku MENUET nie mam pozycji czas pracy podajnika. Czas pauzy i resztę ustawień mam, ale nie mam czasu pracy. Może trzeba coś włączyć, żeby ta pozycja się pojawiła, czy jest to po prostu błąd w oprogramowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.