Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek Z Płaszcz Wodny+podłogówka+4grzejniki


goldboyy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nie lada dylemat i wyzwanie (jak dla mnie)

mianowicie mam zamiar zrobić ogrzewanie domu parterowego dobrze ocieplonego za pomocą kominka z "nakładką" wodną odbierajacą ciepło ze spalin.

 

"system" składał by się z: 2 grzejników stalowych 2płytowych (60x120 i 60x60) oraz 2 sekcji podłogówki (około 7 i 6 mkw) opcjonalnie chciałbym dodać jeszcze 2 grzejniki -zalezne to będzie od wydajności układu,jesli będzie miał tendencję do przegrzewania się to wtedy dam dodatkowe odbiorniki w postaci tych 2 grzejników.

 

mam już trochę rzeczy: pompę ze sterownikiem, naczynie z nierdzewki z dopustem wody, płaszcz wodny, grzejniki.

 

wiem, że muszę kupić jeszcze rozdzielacz tylko nie wiem czy kupić 4 czy 6 obwodowy?, bo zastanawiam się czy te 2 sekcje podłogówki można jakoś podpiąc pod te 2 wyjścia w rozdzielaczu, bo 2 będą na grzejniki i (2 rezerwowe na ewentualne grzejniki).

oczywiście wiem, że maksymalna temperatura wody w podlogówce to ok 50stopni i trzeba jakoś ją obnizyć i zastanawiam sie jak to zrobić,czy dławiąc ją na powrocie czy może zastosować na te 2 sekcje jakieś 2 zawory 3 drożne mieszające?

a może kupic 2 rozdzielacze? (4 i 2 obwodowy) tylko zależy mi żeby instalacja była na 1 pompie i maksymalnie prosta?

jak taka kombinacja wygląda w oczach Fachowców, w sensie jak to najprościej, najtaniej, podłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,przy krótkich odcinkach taki układ będzie działał , a tak ogólnie to podłogówka powinna mieć swoją pompę ,i jest coś takiego na rynku dla tych którzy chcą w zrobić sobie podłogówkę kilka obwodów i do tego podpiąć np. 3 grzejniki i odwrotnie i to wszystko na jednym rozdzielaczu ,poszukaj sobie w google : 2w1 tece...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mozliwość podłączenia tego za pomocą jakiegoś np zaworu trójdrożnego lub 4 drożnego? bo ten zestaw co mi polecasz jest bardzo kosztowny;( pompę już mam... od kominka do rozdzielacza będzie w lini prostej około 4m , "po scianachmax 7" mam możliwość wyboru, bo instalacja będzie szła do rozdzielacza pod czescią podpiwniczoną domu. a może dac rozdzielacz tylko na grzejniki a podłogówkę jakoś trójnikowo z jakiimś wykorzystaniem zaworu np 3 drożnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.