Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Radę


cmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik do zaworu służy do przełączania źródła ciepła, kocioł na paliwo stałe, kominek. Nie nadaje się niestety do zaworu regulacyjnego. Poszukaj zaworu regulacyjnego, zazwyczaj producenci maja też sterowniki do zaworu. Zaawansowany sterownik produkuje euroster ale jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten sterownik bo mam go zamontowany. W trybie kominka służy on tylko do otwarcia i zamknięcia zaworu trójdrożnego (przełączający). Proponuję skontaktować się z konsultantem auratona numery tel. na stronie internetowej) czy byłoby możliwe wykorzystania go do zaworu mieszającego. Chyba, że chodzi o zawór przełączający trójdrożny, bo z twojego postu to nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja już pisałem na tym forum w temacie "piec na słomę " wtedy chodziło gdzie zamontować zawór.

Jestem w tych sprawach amatorem , zamontowałem zawór tródrożny MIX M3 firmy WOMIX zakupiłem też do niego siłownik MP 6 tej samej firmy .

Sprawa piec -zbiornik akumulacyjny jest załatwiona działa wszystko OK.

Mam problem z wyjściem ze zbiornika na mieszkanie , musiałem dokonać przeróbki i zamontować zawór trójdrożny, aby zmniejszyć falę ciepła płynącą od razu na mieszkanie .

Chyba trochę zbyt zawile wyjaśniłem . Wstawię zdjęcia może to wyjaśni sprawę .

post-9329-1254837733_thumb.jpg

Na zaworze chciałbym zamontować siłownik i serownik . Ten sterownik AURATON 1111 Multi jak się zorientowałem może obsługiwać zawór i pompę ? Zaś EUROSTER 1100M tylko zawór.

Proszę o radę .

Pozdrawiam Marianpost-9329-1254837624_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna zastosować Auratona 1111 tym bardziej, że jest tani (ok. 200 zł) tyle samo albo i więcej kosztuje wymieniony euroster. Wykorzystuje się w nim tylko SR2 - czujka dla kominka, oraz OUT 2 pompa obiegowa oraz OUT 3 zawór trójdrożny. Tylko trzeba sprawdzić czy siłownik i sterownik są kompatybilne. Mozna w tej sprawie skontaktować się z działem auratona (nr telefonu na stronie www. auratona) aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Pozostałe wyjścia bez podłączenia czujek i urządzeń są nieaktywne.

 

Ale w każdej chwili można układ uzupełnić i wykorzystać np. układ c.w.u. do kontroli temperatury w zbiorniku i sterowaniu pompą c.w.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszystkie wyjaśnienia teraz jestem troszeczkę mądrzejszy .

Mam jeszcze jedno pytanie czy mógłbym zastosować czujnik temperatury

/ ten oferowany 15 m/ tak aby mierzył temperaturę w jednym z pomieszczeń i na podstawie tej temperatury zamykał lub otwierał zawór ?

Jeszcze raz dziękuje za rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres regulacji auratona jest od 10 st. C do 90 st. C czyli może tez mierzyć temperaturę w pomieszczeniu (ok. 20 st. C) Ale histereza jest 4 st. czyli załączy się przy 18 st. C a wyłączy przy 22 st. C. No i pewien problem bo do sterowania zaworem regulacyjnym może być potrzebne sterowanie impulsowe i tu należy zapytać producenta (zależy też od zaworu). Generalnie służy do zaworów przełączających trójdrożnych. Odsyłam do producenta w celu rozwiania wątpliwości. Niestety w instrukcji obsługi brak danych na temat obsługiwanych siłowników. natomiast sterownik Euroster 1100M działa w zakresie 30 do 80 st. C Tak, ze nie utrzyma temperatury w pomieszczeniu na poziomie 20 st. C bo to poza zakresem. generalnie obydwa sterowniki służą do utrzymania temperatury wody w układzie c.o. na zadanym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu inny układ sterownika

Zapraszam na strone

www.compit.pl

POGODOWY REGULATOR OBWODU GRZEWCZEGO Z MIESZACZEM R803

Ale podejrzewam , ze drogie rozwiązanie.

Polecam tez zapoznać się z

Arkusz_informacyjny_TP5001_.pdf

a tam z

230V Models

Połączenie przewodowe

TP50001M Si

087N791701 Połączenie przewodowe, wbudowany

czujnik

oraz

TP5001MA Si

087N79801

Połączenie przewodowe, wejścia zdalnego

czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.