Skocz do zawartości
IGNOROWANY

termet ecocondens silver 24 kw wyłącza się!


Emilgaladyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamontowany piec gazowy Termet z zasobnikiem wody 100l.Piec wyłącza się dość często pokazuję błąd E01. Wczoraj był Chydraulik poprawiał wydech uszczelki myślałem że będzie oki. I w nocy podobnie się wyłączył!Wydaje mi się że jak grzeję wodę w zasobniku to po osiągnięciu temperatury wchodzi w ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do instrukcji , tam jest wykaz błędów, nie ma sensu cytować

Prawdopodobnie :

- nieprawidłowe zerowanie gniazdka zasilającego albo zanieczyszczony filtr na dopływie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem zerowanie i jest tak samo.A co do filtra to mógł się zanieczyścić tak szybko?

Aż pójdę sprawdzę czy w ogóle mam filtr tam jakiś na dopływie gazu do kotła.

 

16185618617944651287662938399166.jpg

 

16185620868097796873933560648097.jpg

16185627241482193257274237831802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowy,chydraulik sprawdził czy działa czy grzeję a potem serwisant.Zauwazylem jeszcze teraz że przy zasilaniu nie stykało uziemienie???jak sam nie zrobisz to tak będzie.Przykręciłem zobaczmy bo zapewne czuły jest na takie rzeczy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na yt jest filmik gdzie ten błąd jest spowodowany zaśniedziałymi diodami zapalającymi. U mnie w starych Junkersach przepływowych w łazienkach też te diody co kilka miesięcy trzeba było polerować by lepiej zapalało. Jesli kabel (ten od iskry) miał przebicie, to też były problemy z zapaleniem piecyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sambor napisał:

Może być to bo nie było wsadzone? Ta gumowa rurka powinna być podłączona w ten aluminiowy bolec.

 

IMG_20210424_100350.jpg

IMG_20210424_101143.jpg

IMG_20210424_101137.jpg

IMG_20210424_100351.jpg

Podpiąłem i lipa to chyba zasysa powietrze tak? Więc odłączyłem spowrotem ten przewód gumowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz minimalne obroty wentylatora? U mnie też gasł i pokazywał ten błąd jak były za niskie obroty i mocno wiało.Po zwiększeniu mocy min problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałoby to sens, CWU grzeje na dużej mocy, potem po przełączeniu się na CO gaśnie bo za mały płomień, tak na chłopski rozum, ale z tego co ludzie na Elektrodzie piszą, tak to się może objawiać. Ale ktoś to odpalał i chodziło, czyli coś się musiało przytkać i jest mniejszy ciąg. Z drugiej strony serwisanci się już podobno zabezpieczają przed tym w ten sposób, że po ustawieniu profilaktycznie podnoszą o 300 obroty wentylatora żeby uniknąć takich sytuacji. Ale robią to podobno od niedawna bo niestety Termet przy tak małej mocy wentylatora niestety lubi gasnąć.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.