Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z sadzą i przebiciem temperatury w AKM 15 2015rok


pekando

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie.

 

Mam problem z tłokowcem z 2015roku firmy Defro... 

 

Kocioł przy spalaniu ekogroszku 37-30mj nadaje się do czyszczenia z sadzy codziennie, pojawiają się delikatne spieki, temperatura ma wahania. Spalanie w granicach 27kg ekogroszku/ dobę. Chałupa około 200metrów, ogrzewanie: dół podłogówka, góra mieszane. W domu ciepło, piec dochodzi do zadanej temp bez problemu, ale nie jest stabilna temperatura, przebija ją, pojawiają się momenty 3-4h, w których temp jest stała na wykresie. 

 

Moje ustawienia:

Temperatura zadana CO - 60stopni

Przerwa podawania - 5minut

Siła nadmuchu - 8

Histereza kotła - 2

Przerwa podtrzymania = 11 minut

Wentylator w podtrzumaniu:

czas pracy - 8 sekund

czas przerwy - 2minuty 45sekund

 

Ogień w palenisku powolny, ale widać, że uwalnia się dużo gazów (spalin).

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc,

Jan Rz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obnižac podanie wegla-zmniejszac moc i može ten mocny opal troche pomieszac z peletom,czy drobna zrebke,jesli tlokowiec z zrebke daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dwa hipotetyczne problemy . Pierwszy to złe spalanie , brak stałego dostępu powietrza pod ruszt palnika stąd sadza ( można dostarczyć powietrze przez odpowiednie ustawienie przesłony  na wentylatorze ) Powietrze pod ruszt palnika musi być cały czas taka to już uroda tłokowca i węgla  .

Następny problem to ustawienia histerezy za małe 2 C to może mieć peleciak albo gazowiec a nie tłok gdzie na ruszcie jest z kilo węgla , tłokowca trzeba prowadzić jak transatlantyk a nie jak motorówkę . 

Spalanie za duże o jakieś 7 kg nawet przy nieocieplonym domu ale to może wynikać ze złego spalania .

Jaka moc kotła  ? może być za duża i jak kocioł się rozpędzi to trudno mu wyhamować w te 2 C histerezy .

Jaka instalacja czym regulujesz temperaturą w pomieszczeniach ? nagłe odcięcie od odbiorów i spadek zapotrzebowania  również będzie skutkowało niestabilną pracą kotła . 

27 kg /24 godziny przy paliwie średnio licząc 29 MJ to wychodzi moc ciągła kotła ok 8 kW czyli 1,125 kg /h robiłeś test podajnika żeby określić jego wydajność a potem na tej podstawie wyliczyć podawanie paliwa do konkretnej mocy z jaką kocioł ma pracować ?

Dużo pytań ale od czegoś trzeba zacząć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na pellet. Ja posiadam defro Akm duo 16 tlokowiec i palę pelletem za 600zl. Tlokowce to są piece które produkują sądzę a jeśli masz jeszcze ruszt wodny jak w moim przypadku to fabryka sadzy. Najlepiej jak pracuje na full bez odstawiania ale to i tak nie zmienia faktu że tłoki to przeżytek

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem wyświetlił mi się pełny nagłówek AKM 15 . Pisaliśmy już o tej konstrukcji w wersji 22 kW i ewentualnych efektach po wprowadzonych zmianach proponuje poczytać Optymalne Ustawienie Kotła Defro Akm 22Kw - Kotły z podajnikiem - Forum o ogrzewaniu (info-ogrzewanie.pl)

Przyjemnej lektury 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.